Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla hitel megszűnés?

Folyószámla hitel megszűnés?

Figyelt kérdés
sziasztok. Októberben felmondtam a munkahelyemen, mert akadt egy jobb. Közben kikellett húzni egy fogam, és olyan szerencsésen sikerült,hogy az állkapcsomból is kitört egy darab. Na lényeg a lényeg, h így nem tudtam dolgozni, nem érkezett a számlámra munkabér. Ma kaptam egy smst a banktól, hogy a 400ezer forintos hitelkeretemet leviszik 0ra, ami ügye kiis van használva. Januárban kezdek dolgozni, februárban érkezik az első munkabér, de ez mellett még van két hitelem provident aminek a törlesztő részlete 80 ezer forint havonta. 220 ezer forintot fogok keressni. Arra már gondoltam,hogy a munkabérem más számlájára utaltatom, de az OTP bankkal lehet egyezkedni,hogy havi részletben szeretném fizetni a folyoszámla hitelt? Nem szeretnék végrehajtást. Ötleteket köszönöm.Van egy gyermekem,egyedül nevelem. Nem tudom, sehogy egy összegben kifizetni.

2022. dec. 27. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél végrehajtást, akkor nagyon sürgősen fáradj be az OTP-hez, és beszéld meg velük, hogy ezt ők hogyan gondolják. Hiába utaltatod a béred más számlára, a végrehajtó onnan is le fogja vonni. Amíg nem fizeted ki a tartozásod, addig meg se próbálj ügyeskedni, annál jobban fájni fog. Ugye tudod, hogy a tartozás is kamatozik ám?
2022. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok vele, csak lehetőségem nincs egy összegben kifizetni. Szeretném is kifizetni, arra lettem volna kivancsi, hogy erre adnak e részletet.
2022. dec. 27. 15:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak azt nem szeretném,hogy egy összegben levonják, vagyis két havi bérem odamenjen.
2022. dec. 27. 15:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ők fogják tudni megmondani, de ha elolvastad volna a tájékoztatót, mielőtt felvetted, így tudnád a választ kérdésedre: nem. Legfeljebb méltányossági alapon enedélyezhetik, ha ők is kompromisszumképesek, de ha másképpen gondolják, akkor semmi akadálya annak, hogy végrehajtási eljárást kezdeményezzenek ellend. Az pedig nem egy vicces dolog ám.
2022. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2022. dec. 27. 15:27
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

A tartozásoddal megegyező összegű személyi hitelt nem tudsz felvenni ennyi munkaviszonnyal?

Azért a kérdés, mert annak nemcsak a kamata kisebb, de havonta lehet törleszteni. Van aki azt fogja mondani, hogy hitelt hitellel nem okos dolog. Ez nem az a helyzet, mivel nem növeled a tartozásod, hanem éppen egy kevésbé rossz hitellé alakítod, amit utána szabályosan tudsz törleszteni.

2022. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
#6 Még nagyobb adósságspirálba kergetnéd a kérdezőt? Ilyen helyzetben ez nem túl okos dolog. Hitelből fizesse a hitelt? Lassan így semmi nem marad a fizetéséből.
2022. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Világosan leírtam hogy ez nem az a helyzet hogy hitelből hitel.

Ha nem értesz hozzá, bár olvasnod kellett amit elmagyaráztam, miért okoskodsz?


A tartozás ugyanakkora maradna, csak éppen a személyi hitel havonta törleszthető és olcsóbb a kamata.

Melyik a jobb szerinted mégis?

2022. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Probáltam már ezt a megoldást de nem kaptam meg, moat viszont hogy munkahelyem sincs így végképp nem. A 3 hitelből szerettem volna egyet ,hogy ne kelljen havi szinten ennyit fizetni, de elutasították.
2022. dec. 29. 10:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült elintéznem,24 hónapon keresztül csökkentik.
2022. dec. 29. 12:55
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!