Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Államkincstárból csak saját...

Államkincstárból csak saját számlára lehet pénzt kiutalni?

Figyelt kérdés

Államkincstári értékpapírszámláról eddig simán lehetett bárkinek pénzt kiutalni. Most viszont azt látom, hogy nem tudok felvenni új számlaszámot, csak olyat, aminél a kedvezményezett én vagyok.

Az államkincstár weboldalán nem találtam ilyen kitételt - bár nagyon nem is mélyedtem bele -, a kiutalásnál azt írja a GYIK:

"Az átutalás teljesítése azonos a kereskedelmi bankjában tapasztaltakkal. Az átutalást nem terheli egyedi kincstári díj, tranzakciós illetéket pedig csak akkor szükséges fizetnie, ha a kincstári értékpapírszámla, vagy a kedvezményezett számla tulajdonosa nem természetes személy. A kedvezményezett számla tulajdonosáról Ön köteles nyilatkozni a bankszámlaszám rögzítése során. Forint átutalás esetén, a bankszámlaszámát soha ne IBAN formátumban rögzítse."


ma 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
úgy néz ez itt ki, mint az államkincstár ügyfélszolgálata...?
ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!