Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudnám visszautasítani a...

Hogy tudnám visszautasítani a deviza átutalást?

Figyelt kérdés

Havidíjakat fogadunk a cégnél és most is történt, hogy az ügyfél utal kb 2500 Ft-ot egy - vélhetően - REVOLUT számláról. A Raiffeisen bank ezt "devizautalásnak" ítéli és ránk terhel 1230 Ft költséget. Nem szeretnénk, hogy ezek elszaporodjanak, van valami lehetőség arra, hogy az ilyen utalást visszautasítsuk? Elég igazságtalan, hogy a fogadásért minket terhel minket költség és semmit nem tudunk tenni.


Az illető pedig annyi fáradtságot vehetne, hogy céges számlaként legalább a Wise-t használja.



2022. dec. 23. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Írjátok bele az ASZFetekbe hogy csak forintatutalassal egyenlithetik ki az ugyfelek a havidijat, ellenkezo esetben a banki koltsegeket rajuk terhelitek? Mast magyon nem tudtok tenni.


Nem tudom miert feltetelezitek hogy Revolutos az ugyfel (vagy hogy ellenoriztetek e ezt az allitast a, szamlaszama alapjan), de minden esetre Revolutrol is lehet forintot utalni.

2022. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Vagy át kell menni másik bankhoz, ahol nem olyan ganék, hogy nektek terhelnek be költséget egy deviza átutalás fogadásáért.
2022. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Elég igazságtalan, hogy a fogadásért minket terhel minket költség"

Erről mondjuk nem a Revolut tehet hanem Raiffeisen.


"semmit nem tudunk tenni"

De. Bankot váltotok. Én egy milliárdos cégnél vagyok, de már kétszer váltottunk. Jobb kondíciók, olcsóbb hitel. Átmentünk oda.

Vagy nyittok egy deviaszámlát és a deviza bevételeket oda kéritek.


Ez az lehetett, hogy valaki eurót (dollárt stb) utalt a raiffeisenes forint számlátokra. Természetes, hogy ezt átváltja a bank mivel az egy forint számla. Egyébként a revoltról (wise-ról is) lehet közvetlenül forintot is utalni. Ott meg nincs átváltás. Forintot indít, forintot kap a másik fél.

Egyébként az utalás infojából lehet látni, hogy ez revolutos számláról jött vagy máshonnan.

2022. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Revolut - onnan gondolom, hogy litván IBAN-ról jött, Ft összeg, gyanús, hogy a Revolutról van szó, mivel ő ad litván bankszámlaszámot


Jogos, hogy nyissunk devizaszámlát (egyébként van is), de mivel Ft összegről volt szó a számlán, az ügyfél Ft-ban fizetett, de mégis deviza átutalásnak minősül.


Más nincs, felhívom a kedves ügyfél figyelmét és legközelebb nem fogadjuk el befizetésként (visszautalni persze megint az én költségem lenne).

2022. dec. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!