Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzváltóban maximum mekkora...

Pénzváltóban maximum mekkora összeget lehet készpénzben beváltani?

Figyelt kérdés
Mondjuk Forintot Euróra.

2022. dec. 22. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
7-8 milliót többször váltottam Euróra minden gond nélkül. Ennél nagyobb összegnél odatelefonáltunk, de nem volt az az összeg amit ne tudtak volna megoldani. Nagy összegnél érdemes körbetelefonálni a környékbeli váltókat egy jó egyedi árfolyam reményében.
2022. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Ja, hát én ilyen 3-400ezerre gondoltam
2022. dec. 22. 09:01
 3/4 A kérdező kommentje:

És amúgy hogy működik? Beállítok egy köteg húszezressel hogy Euróra szeretném váltani?

Bocsi csak még ez lenne az első, nyáron mennék külföldre és gondolom most előnyösebb lenne átváltani mint akkor.

2022. dec. 22. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod. Bemész, jó napot kívánok, szeretnék venni eurót X forint értékben. Esetleg megkérdezi, hogy mi legyen a kerek a forint vagy az euró? Vagyis pl. Kerek 1000 eurót szeretnél, vagy pl. kerek 400 000 ft-ot akarsz beváltani, ami ugye nem feltétlen lesz kerek euró.

Elmondja, hogy most ezen az árfolyamon ennyibe fog kerülni. Te mondod, hogy kéred vagy sem. Aztán egy papírt kitöltet, hogy nem pénzmosást akarsz épp végrehajtani, ezt aláírod, meg lefényképezi a személyi igazolványodat. (ezek utóbbiak akkor vannak ha asszem 300 ezer forint felett vált az ember).

Átnyújtod a pénzt, ő megszámolja, majd megkérdezi, hogy milyen címletekben kéred az eurót és ha tud, akkor azokban fizet.

2022. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!