Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik mikor zárolják a...

Mi történik mikor zárolják a bankszámlát kártyát és pénzfelvételt?

Figyelt kérdés
Csalásnak voltam kitéve és le akartak emelni összeget a számlámról. Egy telefont akartam eladni a Jófogáson és utalni akarták az összegét ami utólag kiderült hogy kamu kártya számot kert a link hogy tudjam fogadni az összegét igen tudom nem szabadott volna megadni. Elutasítottam a tranzakciós vásárlást folyamatosan aztán kis idő után utaltak egy összeget a számlámra aztán megkerestek Jófogáson már itt nem volt tiszta hogy félre utalták és utáljam már vissza neki fel is ajánlott belőle X összeget. Én mondtam írtam neki hogy menjen be az OTP be és sztornozni kell az utalást és én engedélyezem de ez nem volt neki jó stb stb aztán a netbankomat tiltották és a kártyámat is és a pénzfelvételt is a bank semmi tájékoztató nem ad csak annyit hogy technikai probléma van azért nem tudom használni de ez nem igaz.

2022. dec. 19. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudják a te kártyád és netbankod tiltani, hacsak nem adtad meg a belépési felhasználónevet. Ha megadtad, eleve újat kell kérni a bankban, illetve a kártyát te tiltsd le, mert a hitelesítés nem teljesen garantált védelem, egy jó helyen le tudnak emelni róla pénzt. A téves utalást meg te küldd vissza, aztán az ügy lezárva.
2022. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%

Lehet mégis csak van valami gebasz?


[link]

2022. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom vissza küldeni mivel nem él már az a bankszámla így igazából nem téves utalás volt hanem ők utaltak nekem hogy vissza utáljam másik számlára szerintem
2022. dec. 19. 18:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem OTP-s vagyok hanem MKB és csütörtök este óta van ez
2022. dec. 19. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy visszaküld a pénzt nekik. Ez is egy csalási módszer. Te visszaküldöd nekik egy másik számlára és a bankod is visszaveszi a pénz, amit egy lopott kártyáról küldtek el.. [link]
2022. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem küldtem vissza semmit minden beszélgetés meg van nem tudott felmutatni szerződést és annyiban hagytam hívtam a bankot de azóta semmit nem osztanak meg velem....
2022. dec. 19. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!