Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyire jól járt, aki a...

Ennyire jól járt, aki a kamatok drágulása előtt vett fel fixált lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Egy éve vettem fel 4% körüli kamaton 20 évre lakáshitelt. Ahogy számolgatom, nagyon jól jártam (idei 20, jövőre is hasonló inflációval) vagy van valami csavar? Ha így megy a dolog, pár év és meg sem érzem a hiteltörlesztőm...
2022. dec. 13. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Mitől jártál jól?

Ugyanannyit fizetsz mint tavaly vagy tavalyelőtt. Nem nyertél egy forintot se a bankkal szemben.


Ha közben nőtt a fizetésed, akkor arányaiban a fizetésed kisebb részét fizeted a hitelre.

De a fizetésed akkor is tud nőni, ha 3% az infláció, ahhoz nem kell 20.

Jobban jártál volna, ha 3%-os infláció mellett kapsz 20% béremelést.

2022. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

ha 20 évre fix kamat, akkor lehetséges


DE bank még nem járt rosszul !!!

2022. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Én 10 éves kamatperiódussal vettem fel idén áprilisban. Még szerintem jó kondíciókkal.
2022. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

"Ha így megy a dolog, pár év és meg sem érzem a hiteltörlesztőm..."


Az a fizetésedtől függ, és nem az inflációtól!

Ha az infláció 20%, és a fizetésed kb semmit nem változik, akkor kevesebb pénzed marad másra a fix törlesztő kicsengetése utàn, mivel a többi termék drágul (pl élelmiszer) és nem a törlesztőd lesz kevesebb.

Nem is értem a logikád.

2022. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

A fizetésed nem (vagy nem nagyon) változik.

A törlesztőd összege nem változik.

Az egyéb kiadásaid nőnek az infláció (drágulás) miatt.

Hol jársz te így jól, meséld már el!

2022. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Tehát 20 teljes évig a bank nem nyúlhat hozzá a kamat mértékéhez és 4% marad végig, te ebben biztos vagy?
2022. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Én 3 éve vettem fel fix lakáshitelt és akkor a fizetésem 40%-a volt a törlesztő. Ma már csak a fizetésem 20%-a és közben a lakás ára is rengeteget emelkedett, a rajta lévő lakáshitel sem tűnik már olyan soknak az értékéhez képest.


Szóval igen és hosszú távon még jobbnak fog tűnni számodra a dolog.

2022. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
#7 - De ez nem azért történt, mert az elmúlt 3 évben végig magas volt az infláció.
2022. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8. Tényleg nem. Én csak arra válaszoltam, ami miatt kb. az összes előttem lévő válaszoló (1,4,5) kötözködött a kérdezővel. Hogy valószínűleg olyan szempontból is jól járt a kérdező, bár ez majd többéves távon fog látszódni.


Egyébként jobb munkahelyeken legalább közel a hivatalos inflációval emelnek, szóval gondolom a kérdező is azért nem említette ezt külön, mert nála is egyértelmű, hogy minimum az inflációval emelkedik a fizetés, ha nem jobban.

2022. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezt félig-meddig egyértelműnek gondoltam, hogy a fizetésem sem toporog egyhelyben...
2022. dec. 13. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!