Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan érdemes lakáshitelt...

Hogyan érdemes lakáshitelt keresni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy saját lakást, azon gondolatmenet alapján, hogy inkább a törlesztőt fizetném, mint a bérleti díjat. Jelenleg nettó 665-öt keresek. Egy értelmes lakás nagyjából ilyen 50m ahogy néztem. Hogyan érdemes nekiállni a lakáshitel keresésnek/felvételnek? Illetve ekkora fizetéssel mire számíthatok? Egyszerű hitelt szeretnék, semmi csok meg babaváró.

Sajnos nem vagyok otthon a témában, így aki volt már ebben a helyzetben, azokat szívesen meghallgatom.


2022. dec. 9. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdesz lakáshirdetéseket nézni.

Akkor látni fogod, hogy mik az árak jelenleg. Annak legyen meg a 30%-a önerőnek és egyéb költségekre.

Ha nincs meg, kezdj újra a keresést olcsóbb ingatlanok között vagy gyűjts még.


Ha megvan, akkor felmész a bankmonitorra beírod a körülbelüli árat és megnézed milyen törlesztővel kapnád mg a hitelt.

[link]

Ha a fizetésed ennek minimum duplája, akkor minden rendben.

Ha kevesebb, akkor még nincs elég pénzed, menj vissza az 1-es pontra.


Ha az önerő stimmel és a hitel is belefér a fizetésedbe akkor sínen vagy.

A bankmonitor kiír X találatt, abból a legjobb 2-3 kb egyforma szokott lenni. Ezek közül szimpátia alapján dönthetsz vagy bemehetsz a bankba érdeklődni.

Esetleg kereshetsz hitelközveíttőt, ami neked nem kerül semmibe, de egyszerűsíti az ügyintézést.


Így érdemes nekiállni.

2022. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es tökéletes választ adott, én csak annyival egészíteném ki, hogy a következő 1-2 (vagy igazából ki tudja, mennyi) évben én ezt hanyagolnám és megvárnám, amíg 5% alá mennek vissza a kamatok. Vagy B opció, ha mindenképpen most szeretnél lakást venni, hogy pár éven belül azt is ki tudod majd váltani kedvezőbb kamatozású hitelre, de az nyilván sok bszakodás lesz és valamennyi pénzbe is fog kerülni (azt hiszem 1% körül szokott lenni).
2022. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!