Kap-e hitelt a tarsashaz vmilyen felujitasra,ha a tulajok el vannak maradva a kozoskoltseggel?

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 03:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs olyan, hogy aki nem fizet nem szavaz. 7-es vagyok.


És köszönöm az árverésből fakadóan nem kívánok több ukránnal egy tömbben együtt lakni. Mert úgyis az lenne, hogy valaki felvásárolja, ezeknek meg kiadja. Jobb ez így, ahogy most van. Csak visszacsatolok arra, amit mondtam. 15-20 éve is lehetett volna apránként felújítani... Most a 70-80 éves réteg, akkor 50-60 volt, nem érdekelte őket. Akkor engem miért érdekeljen, hogy nekik és az ukránoknak jó legyen?

2022. dec. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer, mert láthatóan nem értetted meg.

A Társasházi törvényben(!) van, ami minden társasházra kötelező érvényű, hogy az x hónapnak megfelelő közös költség elmaradásának behajtásáról a közgyűlés dönthet, és ebben a napirendi pontban az érintettek (tartozók) nem szavazhatnak, ill. a tulajdoni hányadukat nem kell figyelembe venni az érvényesség szempontjából.


Továbbá ha jól rémlik, az is benne van, hogy aki tartozik, az nem vállalhat tisztséget, tehát nem lehet közös képviselője, intézőbizottsági tagja, vagy számvizsgáló bizottsági tagja a háznak.


Azt hiszem, három havi közös költségi összeg tartozásnál van ez, de nem vagyok biztos benne, meg van határozva, barátod a google.


Tehát ha a tulajdonosok 80%-a tartozik, ami egy 100 lakásos háznál 80 lakás, ennél nagyobb összeggel, akkor kell kezdeményezni egy közgyűlést, amihez a tulajdonosok minimum 10%-a kell, abban kell egy olyan napirendi pontot tenni, hogy

1. napirendi pont: x, y, z... (és itt felsorolni egyben(!) mind a nyolcvan százalék tartozó nevét) tartozásának rendezése. (határozathozatallal!)

Határozathozatali javaslat: A Társasház felszólítja x, y, z... tulajdonosokat, hogy teljes tartozásukat egy összegben ...-ig (itt is utána kéne nézni, hogy mennyi időt kellene megszabni, szerintem a jegyzőkönyv kézhezvételétől, aminek kiadási határideje 8 nap+ adnék rá két hetet, vagy nemes egyszerűséggel egy hónapot) rendezzék. Amennyiben a megadott határidőig a tulajdonosok tartozásukat nem rendezik, úgy tartozásuk mértékének megfelelően a Társasház ügyvédi felszólítást küld, majd végrehajtást kezdeményez, és minden eljárási költséget a tartozó félre hárít.


Most nem fogom a kedvedért totál átnyálazni az egész procedúrát, nyilván át kell olvasni, és annak megfelelel. Nem is fogom teljesen kidolgozni a határozati javaslatot, hogy hogyan kéne, csak támpontot adtam.


Lehet, hogy lenne pampogás a közgyűlésen, hogy ők is szavazhassanak, de ezért ki kell nyomtatni az idézetet és jogszabályhellyel fel kell olvasni. Mindenkinek van okostelefonja, meggyőződet helyben, hogy úgy van a törvény, és akkor már a közös képviselő is kénytelen lesz végrehajtani, akár akarja, akár nem.


nem olyan hosszú a társasházi törvény, és ctr+f-fel lehet adott kifejezésekre is rákeresni, úgy még gyorsabban megtalálod. .

2022. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!