Kap-e hitelt a tarsashaz vmilyen felujitasra,ha a tulajok el vannak maradva a kozoskoltseggel?

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 03:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mekkora hitel és mennyire vannak elmaradva.
2022. nov. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Nos, én lehet, hogy a tartozást igyekeznék elsősorban bevasalni, ha kell, végrehajtani. Lehet hogy nem is kellene akkor hitelt felvenni, ill. sokkal kevesebbet kellene. Nagyon nem mindegy, mert így a nemfizetők miatt fizethetik a hatalmas kamatot a rendesen fizetők, ami ugye nem korrekt. Ráadásul mivel az elmaradók továbbra sem fizetnek, a hitelt is a többiek törlesztik.


Kemény világ van, de a közös költséget éppúgy fizetni kell, mint a villanyt.

2022. nov. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk lett volna hitel felvétel, de szerencsére 30-ból 28 család ezt elutasította. Érthető módon. Az emberek nem bíznak egymásban, többek között én is ilyen vagyok.
2022. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 Pedig szerintem meg lehetne oldani, ha normális SZMSZ van, hogy a rendesen fizetőket ne érje kár, és az adósok szívjanak.

Nálunk pl. a társasház ezt úgy oldotta meg, hogy iszonyat magasra emelte a késedelmi kamatot.

2022. nov. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3: és akkor most jobb, hogy nem csinálták meg, amit akartak?
2022. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

IGEN JOBB!


Attól vonják a nem fizetőkre eső összeget, aki fizet rendesen, így sokkal jobb, ha nem valósul meg. A közös lónak túrós a háta!


Soha többet társasház, azok a sakálok azért is perre mennek, hogy te a külön mérőd ellenére fizessed az ő fogyasztásukat is a sajátodon felül, így a 8400Ft-os fűtési költség pl. megugrik havi 32 010Ft-ra. A gáz 1290Ft-ról 11 200Ft-ra! Szerinted kell ez nekem???


Az árammal is ment már a pereskedés, 12-ből csak 2-en rendelkeztünk egyedi mérővel, így 10-2 arányban ott is leszavaztak minket, de időben sikerült dobbantani.

Legutóbb napelemet akartak 1,8mFt/kWp árban, aki tud fizessen most a többire megy a 28%-os hitel, a hitel fizetést meg persze közös. Egyre több a hír, hogy megszívták a társasházak a rezsicsökkentést...

2022. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
5-ös igen jobb. 42 éves a panel amiben lakom, 6 éve vettem ott lakást. Rengeteg léha semmitérő nyugdíjas ott lakik, akik mindent most a mi pénzünkön és ránk fiatalokra alapozva, akarnak felújíttatni. Ebben nem vagyok partner, 15-20 éve lehetett volna kezdeni az újítgatást, akkor sz.rtak rá, az akkori közös képviselővel szétlopták a tömböt, amit lehetett. Most meg nem tudnak mit kezdeni magukkal, meg sír a szájuk, plusz külföldi ukránok is jöttek a tömbbe. Én meg ukránnak nem fogok tömböt újítani.
2022. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 " Én meg ukránnak nem fogok tömböt újítani."

:D

Inkább rohadjon szét a tiéd is! :D Ez a "dögöljön meg a másik tehene is" ellentétje.


Ja, hogy többségben vannak a nem fizetők, akkor tényleg menekülni kell.

Nálunk úgy ösztönözték a vízórára a lakókat, hogy az SZMSZ-be bevettük, hogy az érvényes vízórával nem rendelkezőknek iszonyat magas vízdíjat kell fizetni, Persze rohant is mindenki vízórát csináltatni. Ehhez mondjuk egy jó kk. is kell, aki ezekre odafigyel. Nem mondom, hogy a mienk hú de jó, neki is van bőven vaj a füle mögött, de azért van egy-két jó meglátása is.

2022. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Inkább rohadjon szét a tiéd is! :D Ez a "dögöljön meg a másik tehene is" ellentétje."---Nem a 7-es vagyok, de ez inkább, ha megdöglött a tehenem, miért én vegyek újat a szomszédnak esete!
2022. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért is? A ház közös. A tartozást végrehajtják, ill. ráterhelik a lakásra, elárverezik, kifizetik a tartozást, a nem fizetők mennek, a fizetők, kevéssel tartozók maradnak.

Csak elszántság kérdése.

Mennyi a tartozók? Egyben kell szavazni a tartozások bevasalásáról egy napirendi pontban az összes x hónapnál nagyobb összeggel tartozó adósok esetében. Az ilyen napirendben az érintettek ki vannak zárva a szavazásból, érvényességnél sem számítódik bele a tulajdoni hányaduk, tehát nem tudják leszavazni.

2022. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!