Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriában felvett hitel nem...

Ausztriában felvett hitel nem visszafizetéséért lecsuknak ?

Figyelt kérdés

Annó a párom beteg lett, Ausztriában éltünk, hogy túléljük azt az időszakot személyi hitelt vettem fel. Elég nagy összeget, azért, hogy tudjuk a lakás részletet fizetni ( ami teljes egészben a néven van/volt ) és az egyéb betegségeivel/ gyógyulásával/ egyebekkel kapcsolatos költségeket ki tudjuk fizetni .

Az összeg 2017-ben lett felvéve, 25.000€ volt akkor. Nem tűnt vészesnek, mivel jól kerestem és egészséges is voltam és pillanatnyilag megoldott mindent az a hitel. Viszont ahogy fel gyógyult mi szép lassan el távolodtunk és magyarul mondva ki lettem rakva. Nem tehettem semmit, mivel a lakcimem sem oda szólt se semmi bérleti szerződés stb, a hitel maradt a nevemen, a munkámat pedig covid végett elvesztettem. Idén januárig éltem kint, addig tudtam a hitelt fizetni a tartalékaimból és alkalmi munkákból ( nem fix szerződés hanem leasing cég által ) Viszont az egészségem tönkre ment, balesetem volt és munkaképtelen lettem. ( csak könnyű fizikai munka részmunkaidőben amit tudok vállalni )


A hitel havi 450€-ra rúg ki, az a heti 20 óra munka konkrét 800-850€ bevételt hoz, állami támogatás semmi. Étkezés / rehab és lakás mellett nem tudom meg ezt is fizetni .


Hazakoltoztem Magyarországra, valószínű a következő 2 évben nem leszek 100%-ig munkaképes. Nincs sem ingóság sem ingatlan a nevemen illetve bejelentett munkám az van, ahol havi 200.000 bruttót kapok a heti 20 órára. Az egyik ismerősöm adott ki nekem olcsón egy szobás lakast, így ki tudok jonni anyagilag . Ausztriában sem munkahelyem sem lakcimem se egyebek. Ha nem tudom visszafizetni az ottani hitelt akkor mi tortenik? Letiltják ezt a jelenlegi fizetésem vagy lecsuknak és le kell ulnom vagy mire számíthatok ?


Illetve ha feketen dolgozom, akkor nem tudnak tiltani. Nem?



2022. nov. 27. 22:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Jó, de ne is haragudj felvenni fel tudtad? Most azon ügyködsz, hogy ne kelljen visszafizetned valaki pénzét??? Sajnálatos ami veled történt, de ez az ügyeskedés meg rémisztően c*gány dolog. Miért nem egyezkedsz a bankkal, hogy kitolhatod-e a futamidőt?
2022. nov. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajat magadat szivatod. Utol fognak erni igy vagy, akar hiszel abban hogy a kulfoldi hitelt nem adhatnak el magyar vegrehajtonak. Nem tudom honnan szeded de tevedsz.


Elmondom mi lesz. Negany evig nyugtod lesz, elfelejted megkonnyebbulsz majd kapsz egy levelet jo esetben hogy tartozol 5szor qnnyival mint eredetileg, ami addigra lesz nagyon nagyon sok millio.

Es eleted vegeig tiltani fogjak a fizetesed.

2022. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"(kb 50.000 EU alatt nem éri meg nekik ! )"


Ez valami régi cikkből lehet. Régen valóban nagyon költséges volt megindítani a nemzetközi behajtást, de azóta az EU rendezte ezt a területet manapság már sima közlekedési kihágások büntetéseit is megéri behajtani (értsd bőven 100 ezer huf alatti tételek), mert könnyű lett a folyamat.


Viszont az árcsökkenés csak a behajtás indítóját érinti, akin behajtják, az továbbra is fizeti a tetemes nemzetközi behajtási költségeket.

2022. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"10/13 A kérdező kommentje:

Bank külföldi végrehajtónak nem adhatja ki(el) az adós adatait ezt tudom biztosra ."


Rosszul tudod!

2022. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"(kb 50.000 EU alatt nem éri meg nekik ! )"


Baromság! Már 1-2M-ért megéri.

2022. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A gyorshajtás az állami szervhez köthető, az olyan bírságokat már 20€-tol kiküldik a kllfoldi szervnek aki kifizeti majd tovabb terheli .


Próbálok egyezkedni a bankkal de nem hajlandóak a futamidő kitolására .


Hidd el ha utcara kerülők, nem az fog aggasztani, hogy tiltanak vagy sem.

2022. nov. 28. 14:58
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyébként 11-es jogos, nem vagyok proli cigusz, megpróbálom visszafizetni. Viszont ha nem tudom akkor ugralhatok égről földre nyomorogva..


Egyébként most olvastam olyan dolgokrol hogy több ember ezt szandekossan kitervelve ezt megcsinálta és nemtudott a bank tiltani nekik, mivel semmi nem volt a nevükön csak egy vállalkozás és vállalkozói számlát nem tilthatnak . (Kft)

Érdekes mindenesetre, beszeltem az adott illetővel, mindent cégre vesz . ( auto stb és nem tud vele mit kezdeni a végrehajtó 🫣)

2022. nov. 28. 16:01
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17: Ha fele annyi időt fordítanál a visszafizetésre, mint amennyi energiát fektetsz a kibúvásra, már rég találtál volna megoldást!
2022. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Alkalmi Kerekesszéken a seggemen nehezen.
2022. nov. 28. 16:37
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!