Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriában felvett hitel nem...

Ausztriában felvett hitel nem visszafizetéséért lecsuknak ?

Figyelt kérdés

Annó a párom beteg lett, Ausztriában éltünk, hogy túléljük azt az időszakot személyi hitelt vettem fel. Elég nagy összeget, azért, hogy tudjuk a lakás részletet fizetni ( ami teljes egészben a néven van/volt ) és az egyéb betegségeivel/ gyógyulásával/ egyebekkel kapcsolatos költségeket ki tudjuk fizetni .

Az összeg 2017-ben lett felvéve, 25.000€ volt akkor. Nem tűnt vészesnek, mivel jól kerestem és egészséges is voltam és pillanatnyilag megoldott mindent az a hitel. Viszont ahogy fel gyógyult mi szép lassan el távolodtunk és magyarul mondva ki lettem rakva. Nem tehettem semmit, mivel a lakcimem sem oda szólt se semmi bérleti szerződés stb, a hitel maradt a nevemen, a munkámat pedig covid végett elvesztettem. Idén januárig éltem kint, addig tudtam a hitelt fizetni a tartalékaimból és alkalmi munkákból ( nem fix szerződés hanem leasing cég által ) Viszont az egészségem tönkre ment, balesetem volt és munkaképtelen lettem. ( csak könnyű fizikai munka részmunkaidőben amit tudok vállalni )


A hitel havi 450€-ra rúg ki, az a heti 20 óra munka konkrét 800-850€ bevételt hoz, állami támogatás semmi. Étkezés / rehab és lakás mellett nem tudom meg ezt is fizetni .


Hazakoltoztem Magyarországra, valószínű a következő 2 évben nem leszek 100%-ig munkaképes. Nincs sem ingóság sem ingatlan a nevemen illetve bejelentett munkám az van, ahol havi 200.000 bruttót kapok a heti 20 órára. Az egyik ismerősöm adott ki nekem olcsón egy szobás lakast, így ki tudok jonni anyagilag . Ausztriában sem munkahelyem sem lakcimem se egyebek. Ha nem tudom visszafizetni az ottani hitelt akkor mi tortenik? Letiltják ezt a jelenlegi fizetésem vagy lecsuknak és le kell ulnom vagy mire számíthatok ?


Illetve ha feketen dolgozom, akkor nem tudnak tiltani. Nem?



2022. nov. 27. 22:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Előbb-utóbb utól fognak érni.
2022. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel EU., ezért amint valami a nevedre kerül, azt lefoglalják.

És amint lesz legális, bejelentett melód, azonnal letiltja a végrehajtó.

2022. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor fel készülök arra hogy börtönbe vonulok, vagy utcára. Sajnos visszafizetni nem tudom, az aki vegett felvettem pedig kihasznált és tojik a fejemre.
2022. nov. 27. 23:01
 4/19 A kérdező kommentje:
3. Akkor is ha külföldi munkahely, lakcim, stb? Ha jól tudom adósság esetén csak belföldre tilthatnak / foglalhatnak le . ( kivétel az ha az adott állam felé van adósságod )
2022. nov. 27. 23:02
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A hitelfelvételnél nem kellett kötnöd valami biztosítást, hogy ha munkaképtelenség miatt nem tudod fizetni a hitelt, akkor bizonyos ideig a biztosító fizet helyetted?
2022. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De kellett. És ezzel a jogommal 3 hónapig élhettem .(apro betűs részlet)
2022. nov. 27. 23:09
 7/19 anonim ***** válasza:
2022. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Dr. László Gábor - Bankmentor.hu


Nemzetközi végrehajtás szükséges ehhez, viszont ez sokszor több költség a banknak mint magában a hitel összege így elállnak ettől . (kb 50.000 EU alatt nem éri meg nekik ! )

2022. nov. 28. 00:26
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

8.


NEKIK nem MINDIG éri meg. Épp ezért, eladják hazai cégnek, mondjuk 1/3 vagy fele áron. A magyar meg elkap majd.

2022. nov. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bank külföldi végrehajtónak nem adhatja ki(el) az adós adatait ezt tudom biztosra .
2022. nov. 28. 01:38
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!