Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek is ki fog pukkani...

Szerintetek is ki fog pukkani az ingatlan lufi?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években Magyarországon drágult majdnem a legöbbet az ingatlan ára. Szerintem, és sokak szerint már csak hónapok vannak hátra...

2022. nov. 27. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az építőipar nagyon rossz évre készül. Mindenhol elbocsatasok vannak.

Elfogyott a penz a piacról.


Hogy ez a lakások tovább dragulasahoz, vagy épp az árak csokkenesehez fog vezetni, az még nem egyértelmű.

Viszont valami mozgás lesz.

2022. nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan magas az infláció, hogy az ingatlan árak nem fognak jelentősen csökkenni, hiszen ha nem emelnek árat, az éven reál értéken 20% buknak, jövőre hasonlóképpen. E miatt nem várok drasztikus árcsökkenést, csak reál értéken lesz olcsóbb.
2022. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azok a lakások, amik olcsó fenntartásúak, nem lesznek olcsóbbak, hiszen azokra nagy lesz a kereslet a magas rezsiárak miatt.

A régi házak lesznek olcsóbbak majd, amiket nehéz fűteni, de azok is szerintem majd csak jövőre, ezt a telet még mindenki megpróbálja kihúzni valahogy. Én azt látom, hogy már több ilyen hirdetés van, de az ár még nem ment lejjebb. Persze az is relatív csökkenés, ha ilyen infláció mellett nem lesz drágább. Nekem ez pont jó, mert én amúgy is nyaralót keresek, amit nem akarok majd fűteni, hiszen télen nem leszek ott, szóval nekem jó, hogy ezek majd olcsóbbak lesznek egy kicsit.

2022. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz itt semmilyen lakás olcsóbb, felesleges erre várni. Max nem ilyen ütemben emelik az árat mint az utóbbi években
2022. nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pukkanna ki, ha a CSOK károsultak, akiknél nem jött össze a tervezett fialás becsődölnének. De ilyen nem lesz, mert már most is kamatplafont kaptak és majd az állam jól megmenti őket a mi pénzünkből.
2022. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

16: Ennek lesz egyszer vége.

Ennek is.

És egyszerre minden másnak, mint pl. a hitelmoratóriumnak.

NA, majd akkor fog bezuhanni.

Ami lehet a Belgrád rakparton 1%-os beesés is, de az ország területének - nem a lakóingatlanok területének - 70%-án 40+ % is lehet, egyes ingatlantipusoknál 50-70% is.

2022. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A hitelmoratórium, a kamatstop és a CSOK büntetőkamat plafonja is ugyanúgy egy szemét húzás, mert az ostobákat, felelőtleneket, pénzügyi analfabétákat jutalmazza az előrelátókkal szemben.

Ha tudom, hogy maximálják a büntetőkamatot, akkor felveszem a CSOK-ot meg a babavárót úgy, hogy amúgy eszünk ágában sincs gyereket csinálni, azt legalább házunk lenne lakás helyett egy olcsó hitellel.

Unom már, hogy mivel nem akarok 3 kölyköt gyártani, így csak adót fizetni vagyok jó és az adómat a gyerekgyártó kisiparosoknak talicskázzák, akik persze normálisan nem tudják felnevelni a kölyköt, szóval a következő (de)generáció már nem tudja majd kitermelni a nyugdíjamat, mert nem fog dolgozni, szóval a temérdek adón felül még a nyugdíjamról is magamnak kell gondoskodnom a már leadózott pénzemből.

(M)agyarország jobban teljesít...

2022. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog csökkenni számottevően, felesleges erre várni.
2022. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!