Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudtatok házat venni?...

Hogyan tudtatok házat venni? Köszönöm, ha segítesz.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk családi házat venni egy Tolna megyei városban, de 30-40 millió forint körül vannak az ingatlanok. Dolgozunk mind a ketten, van spórolt pénzünk mégis lehetetlennek tűnik az egész:/

Ti hogyan oldottàtok meg? Milyen hitelt vettetek fel? Köszönöm előre is!



2022. okt. 27. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

En szigetet szerettem volna venni, de rajottem, hogy nem engedhetem meg magamnak es ezert nem vettem.

Azt javaslom tegyetek hasonlokeppen, ha nem engedhettek meg magatoknak egy csaladi hazat, akkor ne vegyetek.

2022. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Fater alàmtette :D
2022. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A legfontosabb, hogy olyan munkahelyet, képzést válassz, amiből félre tudsz tenni. A félretett pénzt, amíg összegyűlik a hitel onerore érdemes alacsony kockázatú befektetésben tartani, hogy részben megtartsa a vásárlóerejét (pl állampapir). Amint megvan az önerő, jöhet a hitel.
2022. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha van 30-40% önerő, akkor lehet menni a bankokhoz hitelért. Ezt tudom javasolni.
2022. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
el kell felejteni az alkalmazotti fix munkaidő fix fizetésért tevékenységet. Vállalkozni kell, ahol lehet napi 16 órát dolgozol, és lehet 0-ért, de az is lehet, hogy 200 milliót keresel évente.
2022. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Férjemmel együtt, kb. 20 millió önérő, 20 millió hitel (havi 100ezer a törlesztő)
2022. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én befektettem a tőzsdén osztalék visszaforgató ETF-ben a pénzem 10 éve kb és minden hónapban növeltem. A kamatos kamat nagyon erős jelenség, így kp-ban tudtam egy 2 szintes felujított házat venni Pest megyében tavaly.
2022. okt. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyszülőktől kaptunk 3Mt, plusz ugyanennyi megtakarítás és 30 évre 20M hitel. 80 ezer a törlesztője. Ez 2018ban volt, idén kifizetjük az egészet, mert meredeken emelkedett a fizunk.
2022. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget nem mondtad: mennyi a spórolt pénzetek? Ha 30%-a a vételárnak, akkor kaptok hitelt. Ha nincs annyi, akkor spóroljatok és majd akkor veszitek fel a hitelt, ha meglesz az összeg. Én is sok mindent szeretnék: új lakás, autó, szép ruha, utazások-és sajnos nem engedhetem meg magamnak, így lemondok róluk. Tudod sok ember így él.
2022. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!