Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek is ki fog pukkani...

Szerintetek is ki fog pukkani az ingatlan lufi?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években Magyarországon drágult majdnem a legöbbet az ingatlan ára. Szerintem, és sokak szerint már csak hónapok vannak hátra...

2022. nov. 27. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
2022. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a sokak voltak, akik azt mondták, hogy 2 hétig otthon maradunk és megszűnik a Covid? Meg azt is, hogy egy hónap alatt vége az orosz-ukrán háborúnak?

Nem fog kipukkadni, csak átrendeződik.

2022. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha az lenne a valós piaci várakozás a piaci szereplők nagyobb részétől, hogy hónapokon belül "ki fog pukkadni a lufi", akkor az eladók próbálnák most eladni az ingatlanokat, hogy még jó árat kapjanak érte, a vevők viszont nem vennének, mert alacsonyabb árra számítanak a jövőben. Nő a kínálat, csökken a kereslet, ez levinné az árakat. Hát... én ezt a magatartást nem látom. Szerintem kipukkadni nem fog semmi... azt elképzelhetőnek tartom, hogy a drágulás lassul, esetleg megáll, de hogy érdemben olcsóbbak legyenek... nem igazán látom, miért következne be.
2022. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
továbbra is drágulni fog, ez garantált. miért is akarná bárki eladni? kamatstop, kilakoltatási moratórium, tömve van az ország pénzes befektetőkkel, külföldiekről nem is beszélve. Én azt látom, hogy ugyanúgy épülnek a társasházak és egy pillanat alatt elkapkodják őket
2022. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem fog jelentős mértékben csökkenni az ingatlanok ára, ugyanis semmivel sem drágábbak itthon az ingatlanok, mint Európa többi országában. Korábbn volt alacsony az ár, most igazodott a környező országok árához.

Nálunk a bérekkel, jövedelmünk vásárlóerejével van nagy baj, nem az ingtalan árakkal.

2022. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hiába reménykedsz, nem lesznek olcsóbbak az ingatlanok sem abszolút értékben, sem jövedelemarányosan.
2022. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

#3 akkor valamit nagyon félreértettél. Én is követem, de ő sem azt mondja, hogy akkor összedől a piac, hanem hogy csökken a tranzakciószám, az árnövekedés dinamikája lassul, esetleg stagnálás lesz.


Akkor lesz esés, ha az eladók rá lesznek kényszerülve az eladásra. Te úgy látod, hogy rá vannak kényszerülve? Védi őket a kamatstop, a moratórium, a legtöbb felvett jelzáloghitel már fix kamatozású és forint alapú. A piacot tovább támasztja, hogy még mindig van CSOK, babaváró, nincs munkanélküliség.

2022. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A kereslet nagy része, amely az árakat felhajtotta, az az alacsony kamatkörnyezet miatt volt.


Olcsó hitelek, alacsony hozamú alternatív befektetések.


Most megfordult a trend. Magas kamatkörnyezet. Sokkal kevesebb ember kap hitelt, ha akarják sem tudják kifizetni az árakat. A befektetők pedig nem az extrém drága (alacsony hozamú) ingatlanba ölik majd a pénzüket, hanem a kötvény és részvénypiacra állnak odébb.


Aztán speciális egyszeri hatásként jelentkeztek a tenyészkölcsönök. Ezek indulásakor az érdekeltek megrohamozták a bankokat, aki már évek óta halasztotta, meg aki csak a következő években tervezgette volna a szaporodást, azt a könnyű pénz mind az ingatlanpiacra zúdította. De ők már lecsengtek, most már csak a felnövekvő generációk jelentkeznek utánpótlásként majd, visszafogottabb volumenben.


Eladási nyomás nincs a moratóriumok, kamatstop meg egyéb komcsi intézkedések miatt ezért árzuhanás helyet piaci pangás lesz. A befektetők igyekezhetnek majd elsőként megpattanni, látván hogy társaik hülyére keresik magukat a kötvénypiacon, ők meg a bérleti díjat próbálják emelni egy megzuhanó gazdasági környezetben fizetőképes kereslet nélkül…

2022. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8:

"Te úgy látod, hogy rá vannak kényszerülve?"


Szerintem hónapok kérdése.

Rezsi és élelmiszer drasztikusan emelkedik, lassan kétszerese az alap megélhetés a 2 évvel ezelőttinek.

Szerintem az emberek 70%-ának 100 000 Ft-nál kevesebb jut megélhetésre, ami lassan nem lesz elég.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2022. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Valami lesz az biztos főleg Magyarországon.
2022. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!