Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen adatokat kell megadni,h...

Milyen adatokat kell megadni,ha Revolutra szeretném kapni a fizetésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyszerűen nem tudom értelmezni ami le van írva a Revolut oldalán és ami az én fiókomba van.


Tehát tudom kell a számlaszám és a nevem. Na meg a BIC kód. Azt írja a Revolut oldalán hogy ha nemzetközi akkor a Revog akár micsoda bic kódot kell be írni. Vagy az csak egy példa és azt kell be írnom ami az én adataimnál van?

Ausztriából kapnám rá a fizetésem. Nem értem miért ilyen bonyolult ez. Ha valóban azt kell be írni mindenkinek BIC kódnak ami a leírásba van akkor az adatoknál meg miért van más kód? Teljesen össze zavarodtam már 🤨


2022. nov. 24. 20:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok.


Nézd, 9-es, az, hogy valami belföldi vagy külföldi jogi kategória. És nagyon sok terület van, ahol külön-külön kell értelmezni. Bankjognál mást jelent mint X témában vagy Y témában.


Igen, a SEPA rengeteg szempontból a belföldivel azonossá (díjszabás, stb...) tette az euró átutalásokat, még eurózónán kívül is, ha EU-s tagállamokról van szó. (Zárójel: Már itt sem passzol, hogy szerinted csak eurózónában.)


De attól még ha másik országban (hiába közösségen belüli) van a bank székhelye és itt nincsen valamilyen bejegyzett képviselete, akkor az nemzetközi átutalás.

Külföldi a cég.

Egyébként banki átutalás esetén a bankszámlaszámból ez gyönyörűen látszik is, gondolkodni sem kell rajta.



Az, hogy a kérdező Ausztriában él, dolgozik és nem Magyarországon ebből a szempontból mindegy. Ha nem Ausztriában van a bank székhelye és legalább egy fióktelepe nincs ott, akkor külföldi.


Hogy az átutalás lehetséges (hogyne lenne az) és milyen díja van azt én nem vontam kétségbe.


Nem vitatkozni akarok veled, de látod, a kérdés nem elméleti, hanem valakinek fontos, ezért nem lényegtelenek ezek a kategóriák.


És ezeket nem lehet érzésből, szimpátiából megválaszolni.



És akkor ami még nagyon fontos, hogy az osztrák munkáltató engedi-e ezt, hajlandó-e utalni külföldi bankszámlára.

Mert a munkavállaló (főleg egy külföldi munkavállaló) kedvéért nem nagyon fog változtatni rajta, ha eddig nem.

2022. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Szintén én folytatom a 6-os és az előbbi 11-es válaszoló.



Egy netes fórumon sokan sokfélét írnak, egy része hobbi szinten, barátok, szórakozás híján, aztán még erősítik is az "igazukat".



Arra gondolj, hogy ők bármit írhatnak, a következményei ha hallgatsz rájuk kit terhelnek majd?

Téged!

Lehet, hogy a tanácsuk totálisan rossz vagy kicsit rossz, de pont amiatt nem felel meg a te helyzetedre vagy éppen teljesen jó. De a következmény kié? Tiéd.



Amit tenned érdemes:


1:

Megkérdezni a munkáltatódat, hogy utal-e nem ausztriai bankszámlaszámra!

Ha nem, akkor nincs tovább miről beszélni!


2:

Utána megkérdezni őt, hogy pontosan milyen adatok kellenek. IBAN, stb...


3:

Ezek után nem fórumon, nem a szomszédtól, hanem a bankodtól (ha a Revolut az akkor az) megtudni, hogy mik ezek az adatok. A te számládhoz, bankodhoz kapcsolódó adatok.

Ha az applikációban vagy bárhol hivatalos helyen (!) nem találod magadtól, akkor hivatalosan a Revoluttól érdeklődd meg!



Egyébként ha elfogadsz még egy jó tanácsot:

Ha mindenképpen online fórumokban akarsz segítséget kérni komoly ügyekben, akkor legalább ne magyar oldalon tedd, hanem osztrák hasonló oldalakon, nyilván van.


És ügyelj arra, hogy az ausztriai állapotokról, szabályokról, valóságról kérdezz és kapj választ!

Ne a németről, ne a svájciról, még ha a nyelv ugyanúgy német is és állítólag nagyon hasonló!


De leginkább ne ilyen helyekről tájékozódj!



Remélem tudtam segíteni neked.

Nem nagyon akarok tovább foglalkozni ezzel, nem miattad, hanem a mindent jobban tudó unatkozó fiúkkal, lányokkal nincs kedvem vitatkozni, akik még erősítik a véleményüket, akkor is ha valaki próbálja elmagyarázni!



Minden jót!!

2022. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!