Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen adatokat kell megadni,h...

Milyen adatokat kell megadni,ha Revolutra szeretném kapni a fizetésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyszerűen nem tudom értelmezni ami le van írva a Revolut oldalán és ami az én fiókomba van.


Tehát tudom kell a számlaszám és a nevem. Na meg a BIC kód. Azt írja a Revolut oldalán hogy ha nemzetközi akkor a Revog akár micsoda bic kódot kell be írni. Vagy az csak egy példa és azt kell be írnom ami az én adataimnál van?

Ausztriából kapnám rá a fizetésem. Nem értem miért ilyen bonyolult ez. Ha valóban azt kell be írni mindenkinek BIC kódnak ami a leírásba van akkor az adatoknál meg miért van más kód? Teljesen össze zavarodtam már 🤨


2022. nov. 24. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ibanod kell nekik es bic kod.
2022. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen csak a revolut oldalán mikor néztem mi kell ha nemzetközi utalásról van szó azt írták hogy fontos hogy xy BIC kód legyen mert nem kapom meg az utalást. Ezért nem értem mert nekem meg teljesen más a BIC kód az adatlapomon mint ami az oldalukon szerepel.Vagy lehet az csak példának van oda írva?


Ez állt benne:


“A nevedet (mint kedvezményezett), az IBAN-számot és a BIC-kódot (ennek megtekintéséhez koppints a zászló ikonra a fiókod képernyőjén). Kérjük, győződj meg róla, hogy a REVOGB21 BIC-kódot használod, különben az átutalás nem fog sikerülni.”

2022. nov. 24. 23:36
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Első körben kérdezd meg a munkáltatód, hogy hajlandó e külföldi számra utalni. Általában mivel erre NEM a válasz, így felesleges ezen pörögnöd.
2022. nov. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Euro tonan belul egy ideje mar nem gond a “kulfoldre” utalas :)

Kerdezo, azt a BIC kodot add meg amit az alkalmazasban latsz, ami minden bizonnyal a REVOLT21 lesz.

2022. nov. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
4: euro zonán belül sosem volt gond a külföldre utalás, viszont a magyar törvények kötelező jelleggel a Mo-i bankszámlára utalást írják elő, innen a cég döntése, hogy hajlandó e külföldi számra utalni
2022. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

A 4. válasz a mosolygós smileytól még nem lesz sem igaz, sem komoly.


Eurózónán belül sem és kívül sem gond már nagyon régóta külföldre utalni, Magyarországról is nagyon-nagyon régen lehet már.


Az viszont nem jelenti azt, hogy a munkahely utal külföldi bankszámlára. Az eurózónának semmi köze ehhez.

De még a pénznemeknek sem.


A külföldöt pedig ne tedd idézőjelbe, mert ami nem Magyarország államterületén belül van az külföld. Akkor is ha EU-s országról van szó, akkor is ha nem. Ha olyan valamiről van szó, ahol számít, hogy a külföldi ország EU tag vagy sem, akkor is külföld, csak akkor közösségen belüli. Azon kívülire pedig harmadik ország megnevezést használják.


De itt most még ez sem számít, mert külföld.



Kérdező, ne haragudj, de ha nem vagy biztos benne, hogy mit kell megadni, ne itt érdeklődj, hanem a Revoluttól.

A fizetésedről van szó. Sokkal komolyabb a téma, mint hogy egy anonim oldalon néhányan megmondják a tutit.

2022. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam nem csak én vagyok az egyetlen aki revolutra kéri a fizetését. Ezért tettem fel a kérdést.
2022. nov. 25. 14:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Illetve Magyarországnak ehhez semmi köze.Ausztriától kapom a fizetést.
2022. nov. 25. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom ezen az apro reszleten mindenki atsiklott rajtam kivul. Euro zonan belul pedig minden euros (SEPA) utalas “belfoldinek” minosul.

Egyebkent hol olvastad kedves kerdezo ezt az infot a Revolutos BIC kodokrol? Regen valoban mas BIC kodja volt a Revolutnak de mar egy ideje litvan BIC kodot kapnak a magyar ugyfelek.

Negyes voltam.

2022. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]



Itt olvastam.Illetve mint mondtam nekem más BIC kód van az adatlapomon mint amit ez az oldal ír. És ami még érdekes volt hogy ugye ha belépsz a revolutba van helyi és swift adat… egyforma mind a két adat. Ezt sem értettem hogy minek írja külön a 2 adatot ha egyszer mind a kettő teljesen ugyanaz. Nem értem akkor mi a megkülönböztetés

2022. nov. 25. 19:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!