Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerül egy OTP-s...

Mennyibe kerül egy OTP-s számlát megszüntetni?

Figyelt kérdés
Van egy OTP-s számlám, amin nincsen szinte semmilyen pénzmozgás sem, viszont folyamatosan fizetek különböző díjakat utána. Mennyibe kerül körülbelül a megszüntetése? Gondolom annak is van díja.
2022. nov. 6. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Legjobb tudomásom szerint nincs díjja a megszüntetésnek
2022. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt nem tudnád megmondani, hogy online meg lehet szüntetni vagy csak személyesen lehet?
2022. nov. 6. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak személyesen lehet
2022. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Én Erste Banknál voltam és nekem 10.000 Ft-omba került megszüntetni.

Nem használtam már egy éve mivel külföldön élek és mindig vonta le a kártya díjat havonta.

Szerintem nem tudod online mivel egy csomó papírt alá is kellett írni.

2022. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen költségei vannak a bankváltásnak?

A bankváltásnak nincs díja, de a régi bankszámla megszüntetésének többféle költsége is lehet. Ilyen például a bankszámla számlavezetési díja, amit általában minden megkezdett hónap után kell fizetni, vagy számlán található összeg átutalásának díja az új bankszámlára."

OTP honlapjáról

2022. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámla megszüntetéséhez a bankodhoz kell besétálnod a személyazonosító okmányaiddal, lakcím kártyával együttesen. Másik lehetőség, ha postai úton, levélben kéred a bankszámlád megszüntetését, amit a számlavezető bankfióknak címzel.

Ha a bankszámla egyenleg pozitív, akkor meg kell adnod egy számlaszámot, hogy hova utalják a rajta lévő összeget. Ha negatív az egyenleg, akkor ki kell fizetned a tartozásod a megszüntetés előtt.

Az ügyintéző kiszámítja a hátralévő szolgáltatások időarányos költségét, és levonja a számládról.

Ha nemrégiben fizettél a bankkártyáddal, akkor lehet, hogy a tranzakció még nem lett lekönyvelve. Így azt meg kell várni míg minden könyvelésre kerül.

Végül megszűnik a számlád.

2022. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Több részinformáció is elhangzott eddig.



Magának a számla megszüntetésének nem lehet díja, ha a bankszámla több mint 6 hónapja lett nyitva. Törvény szerint tilos díjat felszámolni érte.

6 hónapnál korábban nyitott számla esetén a bank határozza meg a számlazárás díját.


Amit valaki írt, hogy az Erste Banknál 10 e Ft-ot kellett fizetni, valószínű abból jött össze, hogy a számlazárás pillanatáig felmerült díjakat időarányosan meg kell fizetni.

Számlavezetési díj, stb...


Akkor is ha még eddig nem volt könyvelve például a november havi számlavezetési díj, ekkor azonnal esedékessé válik.


Az előre felszámított díjakat (ilyen a bankkártya éves díja) viszont időarányosan visszafizeti a bank.


Mindent összevetve kijön egy egyenleg. Ha pozitív el tudod utalni vagy felveheted a pénztárban. Ha negatív (bármiből állt össze) rendezned kell helyben, különben a számlazárás nem lehetséges.



Jól írta az előző, ha van még le nem könyvelt kártyás művelet akkor addig nem lehetséges a számlazárás.

Illetve 30-45 napig még élni fog a számla a felmondást követően, ha esetleg beérkezne egy korábbi terhelés.

Teendőd nincs vele, ilyenkor magától megszűnik ha a felmondási idő eltelik és nem érkezett be addig például korábbi kártyás vásárlás terhelése a bankhoz.


Erre a felmondási időre a bank már vagy nem számít fel számlavezetési díjat vagy ha igen, az akkor előre lesz esedékes amikor a számlamegszüntetési kérelmet aláírod. Ez is bele fog számítani, hogy mennyit kell befizetned vagy mennyit kapsz meg.



Remélem tudtam segíteni!

2022. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem írni, személyesen menj be a bankba, de bármelyik OTP fiókba lehet.

A bankkártyát, ha van, vidd magaddal átadni megsemmisítésre!

2022. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Ingyenes, de személyesen kell.
2022. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#4 Arról a bank nem tehet, hogy nem fizetted a szàmlavezetési dìjadat és igen ha tartozàs van addig sajnos nem tudjàk zàrni
2022. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!