Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a megadott címre kiküldenek...

Ha a megadott címre kiküldenek egy vadonatúj bankkártyát,mellékelnek a borítékban PIN kódot?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne,mert több hete kiküldték a bankkártyát amit igényeltem,semmit sem kaptam.Bementem a bankba ott jelzi a rendszer hogy elpostázták, postára is bementem ott is mondták hogy kézbesítették.Én attól tartok hogy egy rosszakaróm átvette helyettem a kártyát és ami jön majd rá fizu,azt le akarja nyúlni.Fizu csak egy hét múlva jön.Időben vagyok. Nem tudom eldönteni hogy mellékeltek-e PIN kódot a borítékben a bankkártyához vagy nem..

2022. okt. 30. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Az új kártyához is a régi kód tartozik. OTP-nél legalábbis így van.
2022. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem egyszerre, ugyanazon borítékban nküldik a kártyát és a kódot.
2022. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Meghatalmazás nélkül csak a veled egy lakcímen élőnek adják át a küldeményt, ha valóban átvette valaki akkor ott kell keresni a "tettest".

"nagyon fontos":

Ha már bementél a bankba, megkérdezhetted volna hogy van-e pin kód a kártya mellett, ahogy azt is, hogy adjanak egy bankszámlakivonatot (ha nincs webes banki alkalmazásod vagy hozzáférésed), hogy lásd milyen műveleteket végeztek a kártyával és történtek-e ismeretlen, nem általad kezdeményezett fizetések, utalások. Ahogy ott helyben meg is lehetett volna ejteni a letiltást.

2022. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A K&H bankban mutatta a rendszer az új kódot amikor bementem.Engem az érdekelne hogy a kiküldött levélhez odaírják-e újból a PIN kódot.Mert az ünnep miatt nem tudom letiltatni még..
2022. okt. 30. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ma már minden elintézhető a neten vagy telefonon, ezek miatt nem kell személyesen bemenni. Nincs hozzáférésed a netbank/e-bank oldalukhoz? Belépsz és mindent látsz, kezelheted a bankszámlát és valószínűleg a kártyát is. Ha pedig már bent vagy, megnézed a számlatörténetet, hogy használták-e a kártyát. Ugyanitt jellemzően le is lehet tiltani a kártyát.
2022. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

online is le lehet tiltani. De van 24/7es vonala, felhívod, azonosítod magad és letiltják.


Külön levélben küldik a kártyát és a pint.

2022. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A kártyát ajánlottan küldik ki, azt csak te vagy hivatalosan meghatalmazott valaki veheti át.

A PIN vagy ugyanaz, mint az elözönél volt, vagy ha változott, akkor külön levélben és jópár nap eltéréssel küldik ki postán

2022. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Semelyik bank nem küldi ajánlottan a kártyát. Posta sima levélnél lószart nem tud mondani, azt meg pláne nem, hogy kézbesítették


Kérdező, a bankid telefonos ügyfélszolgálata 24/7ben működik

2022. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

A bankkártyát és a hozzá tartozó új PIN kódot (ha kell hozzá új PIN-kód) külön levélben, több nap eltéréssel postázzák. Minden bank...


Nem könyvelt küldeményként (ajánlott, tértivevényes stb.) postázzák, hanem közönséges küldeményként, tehát a postás csak bedobja - jó esetben a pontos cím - postaládájába. Rossz esetben máshova és illetéktelen kezekbe kerülhet.


"Bementem a bankba ott jelzi a rendszer hogy elpostázták, postára is bementem ott is mondták hogy kézbesítették.Én attól tartok hogy egy rosszakaróm átvette helyettem a kártyát"


Ha a posta azt meg tudta mondani, hogy kézbesítették, akkor nagy valószínűséggel könyvelt küldeményként adták fel a bankban. Más esetben a postának foglalma nincs arról, hogy kézbesítettek egy közönséges levelet, vagy sem. Ha szerintük kézbesítették, akkor azt is meg tudták volna mondani, hogy valójában ki vette azt át. Hiszen azt is nyilván kell tartaniuk. Ha nem a címzett vette át, akkor az átvett személy és a címzett közötti kapcsolatot is rögzítik (szülő, testvér, meghatalmazott stb.).


Bár a COVID kitörése óta és miatt a posta is sokszor csak bedobálja a könyvelt küldeményeket a postaládába (ki tudja melyikbe).

2022. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A K&H bank évek óta nem küld postán PIN kódot, azt az internetbankban vagy a mobilos applikációban tudod lekérdezni. Az viszont gáz, hogy nem kaptad meg a kártyát postán. Ki van írva a neved a postaládába? Helyes a levelezési címed a bank rendszerében? Esetleg átvette valaki a családból, csak nem szólt?
2022. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!