Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajánlanátok 13...

Melyik bankot ajánlanátok 13 évesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 13 éves lányomnak szeretnék nyitni egy saját junior gyerek számlát! Az OTP-t nem akarom, mert elvileg ott semmit nem lehet csinálni!

Melyik bankot ajánlanátok, ahol tud utalni, utalást fogadni, vásárolni stb


2022. okt. 20. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem tud semmit csinálni..??


Amíg korlátozottan cselekvőképes, addig minden bankban ugyanúgy korlátozva lesz a hozzáférése a számlához.

2022. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

[link]



Itt is kb. takarékoskodásra, és bankkártyával fizetés van...

2022. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Itt is csak 18 fölött lehet elektronikus szolgáltatásokat igénybe venni:


[link]

2022. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem 16 éves koromtól 24 éves koromig volt OTP junior számlám, mindent is tudtam csinálni, egyedül hitelt felvenni nem.


Amúgy én csinálnék neki egy revolut számlát, kérsz hozzá kártyát. Arról tudsz mindent is csinálni.

2022. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Revolut 18 ev alatt nem lehet.
2022. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok, tulajdon kép semmit nem lehet 18 alatt, de szülőként te készíthetsz és átruházhatod a gyereked számára. Telefonra revolut app, 2000 ft kb a kártya és kb azonnal utalhatsz rá. Senki nem ellenörzi h a használója 18 elmúlt e...
2022. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Wise pl. Kártyát is lehet hozzá kérni, valami egyszeri költsége van. kb. 3000 Ft. Ha dolgozik, tud munkabért fogadni, ugyanúgy használja mint bármelyik bankot, és "ingyen" van abból a szempontból hogy nincs számlavezetési díj, éves kártyadíj, stb hülyeségek. Utalni se drága róla, és bármelyik automatából tud felvenni, ha kp kell.
2022. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
OTP junior elég kedvező és később át tud menni SMART csomagba, ami szintén jó.
2022. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Bankszámlán pénzt fogadni nem probléma. Hisz a szülő is utalhat rá, vagy akár más is.


De egy 13évesnek miket/hová kéne utalgatnia...???

Nem véletlenül korlátozzák a bankok a kiskorúak lehetőségeit. Csak korlátozottan jogképesek.

A webáruházaknál is ki kell pipálni hogy elmúltál 18.

2022. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Minek ennyi idősen számla?
2022. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!