Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajánlanátok 13...

Melyik bankot ajánlanátok 13 évesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 13 éves lányomnak szeretnék nyitni egy saját junior gyerek számlát! Az OTP-t nem akarom, mert elvileg ott semmit nem lehet csinálni!

Melyik bankot ajánlanátok, ahol tud utalni, utalást fogadni, vásárolni stb


2022. okt. 20. 18:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Egyébként a Wise számlával tudok én utalni külföldre? Valaki használja azt?

Utána nézegettem az ajánlott bankoknál, és 14 évesen több dolgot tud csinálni úgy hogy kivárjuk a 14.-ik születésnapot aztán nyitunk valahol egyet!

2022. okt. 21. 10:45
 12/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként a Wise számlával tudok én utalni külföldre? Valaki használja azt?"

Igen, a Wise ad magyar bankszámlaszámot, de tudsz USD és EUR számlát is nyitni rajta és utalni közöttük illetve külföldre is, elég alacsony díjjal. Plusz igényelhetsz kártyát hozzá, amivel akármelyik wise számláról tudsz költeni, akár vegyesen is.


#10 "Minek ennyi idősen számla?"

Mondjuk, hogy megtanulja a számla és a kártya használatát és ne legyen olyan elfuserált, készpénzhasználó, pénzügyi analfabéta, mint az ország 70%-a...

2022. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12: ehhez nem kell 18+-os hozzáférési lehetőség.


Odaül az anyja mellé, és két kattintás után tudja kezelni.


Hidd már el, hogy nem véletlenül korlátos a 14 év alattiak lehetősége!!! PTK.

2022. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Viszont jó fiatalabban megtanulni az ilyen bank használati dolgokat! A jövőben szerintem a világ teljesen átvált a bankkártyás fizetésre!
2022. okt. 21. 11:47
 15/18 anonim ***** válasza:
A tízéves unokaöcsém pontosan tudja, pedig se bankkártyája, se számlája... EGyszerűen érdekelte, és odaült az anyja mellé, hogy mit hogyan kell csinálni...
2022. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nekem először lett bankszámlám felnőtt fejjel is annyira örültem neki még egy sport szeletet is azzal vettem, annyira jónak éreztem magamat miatta! Közben rájöttem hogy mindenkinek van már, még a nyugdíjasoknak is🤷‍♂️🤷‍♂️
2022. okt. 21. 11:52
 17/18 anonim ***** válasza:

"Viszont jó fiatalabban megtanulni az ilyen bank használati dolgokat! "


Jah, ha valaki elmondja neki, hogy mi hogy van.


Mikor jön hozzánk a 20 éves egyetemista!! gyakornok, és még mindig nem érti, hogy a pénz nem a "kártyáján" van, hanem a számláján, és a cég nem a kártyájára fog utalni fizetést, akkor nézek.


A legtöbben ma nem azért pénzügyi analfabéták, mert nincs 13 évesen számlájuk, amin komplex befektetési termékekkel is tudnak kereskedni, hanem azért, mert a szüleik is olyan analfabéták, mint a kérdező, és nem tudják elmagyarázni nekik.


Ebből lesz az, hogy bank = kártya+pin, semmi mást nem értenek.

2022. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17: Érdekes. Nekem a szüleim aztán bőven a szocializmusban nevelkedtek, de 14 évesen már számlát nyitottak nekem (1997-ben!) én meg meg tudtam tanulni a használatát. Ma meg már még könnyebb, csak a mai generáció képtelen a netet is használni.
2022. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!