Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 17 évesen mibe érdemes fektetn...

17 évesen mibe érdemes fektetni a pénzemet?

Figyelt kérdés

Amire eddig szükségem van / volt (ruhák, elektronikai eszközök) mindent megvettem, így a havi átlag 50-60 ezer forintom csak a számlámra gyűlik, ahol folyamatosan veszít az értékéből.

Szerintetek 17 évesen mibe érdemes fektetni? Egyelőre svájci frankon gondolkodom de kíváncsi vagyok mit ajánlotok


2022. okt. 15. 23:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mennyi pénzed van? Attól is függ.
2022. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg 280 ezer van a számlámon, de ebben a hónapban már megkerestem 60 ezret amit kövi hónapban kapok.
2022. okt. 15. 23:22
 3/12 anonim válasza:
100%
Sajnos ez még a befektetésekhez kevés, de ha euróban tartod, azzal szerintem jobban jársz.
2022. okt. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Okés. Mindenképpen más valutában szeretném, mert konkrétan a hrivnya többet ér mint ez a hulladék forint :(
2022. okt. 15. 23:26
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Svájci Frank nem befektetés, hanem egy másik valuta.


Pár százezret szerintem nem érdemes befektetni, főleg ilyen fiatalon. Most van az ideje, hogy tanulj, képezd magad, hogy később minél jobb munkád legyen.


Hogyha saját magad szeretnéd kezelni szeretnéd befektetéseid, mások ne tudjanak lehúzni, akkor végezz el egy pénzügyi kurzust, ahol segítenek hogyan érdemes befektetni, gondolkodni. Sok szakirodalom is segít, pl Graham - Intelligens befektető könyve, érdemes inkább erre költeni!


Tanulj nyelveket, fogadj fel nyelvtanárt aki segít a kiejtésben, tanulásban. Angol és némettel nem foghatsz mellé!


Képezd magad versenyképes munkahelyek terén. Ha érdekel a mérnöki pályafutás, végezz el programozás kurzust, elektronikát, így sokkal könnyebben, csúszás nélkül elvégzed az egyetemet, jó kis ösztöndíjjal!


Hogyha most tanulásra fókuszálsz, pár év múlva amikor szakmát avagy egyetemet végzel, egy hónap alatt megspórolsz több 100e forintot és nagyságrendekkel több pénzt teszel félre.

2022. okt. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
18 év alatt sehová nem fektetheted be. Költsd el! Pl csináld meg a jogsit!
2022. okt. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan nagy összeg, hogy érdemes legyen befektetni. Inkább váltsd át euróra, mert a forint egyre gyengébb. Kevésbé inflálódik euróban.
2022. okt. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az jóy hogy ilyen fiatalon ennyire tudatos vagy pénzügyileg, én 18 évesen azt se tudtam mi az, hogy befektetés, nemhogy a valuták közti hosszútávú árfolyamkülönbözeti nyereséget számolgassam.


Mondanám, hogy jó ötlet pénzt befektetni, és megtakarítani, csak 18 évesen szerintem még jobb, ha élvezed az életet, és költesz. A jogsira pl. mindenképp jó, ha gyűjtesz, mert elég drága, meg a tanulásodra is, egyetem stb. Emellett bulikra se sajnáld, most vagy a bulizós korban, utána ráérsz az anyagiakkal foglalkozni majd a 20as éveid második felében, ha már kibuliztad magad, elvégezted az egyetemet, megalapoztad a jövőt és elkezdesz dolgozni. Attól, mert most esetleg összekaparsz egymillió forinot több éves spórolással, hosszútávon nézve nem leszel előrébb sajnos, persze meg kell becsülni a kis pénzeket is, csak jobb, ha ezeket inkább magadra költöd most.

2022. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
a tudásodba
2022. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kis összeget nem igazán lehet befektetni, az értékét lehet némiképp óvni. Váltsd át EUR-ba, vagy vegyél belőle Diszkont Kincstárjegyet. (Bár mivel még nem vagy 18, ez kicsit komplikáltabb.)
2022. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!