Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A beolvadt bankok székházaival...

A beolvadt bankok székházaival mi lesz? Vagy nem székházként tovább használja a jogutód?

Figyelt kérdés

Például a Budapest Bank hatalmas székháza a Váci úton. De most már az MKB székháza a központ nyilván, hiszen ő olvasztotta magába.


Vagy még inkább a Takarékbank, amelyik korábban magába olvasztotta az FHB-t, aminek szintén nagy épülete volt.

A régi nem túl szép Takarékbank székház pedig a Budai hegyekben mit funkcionál?

A logó még kinn van rajta, messziről látszik, de már az Infoparkba költöztek egy nagy épületbe.



2022. okt. 15. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Vagy eladják, vagy megtartják.

Egy székház egy sima iroda nem?

2022. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az válaszoljon aki tudja!


Igen, nyilván ez a kettő van, megtartják vagy eladják.

A kérdés arra irányult, ha megtartják, azt gondoltam érthető.


Két székhely nem lehet törvény szerint és a központi ügyintézés nyilván a székhelyen történik.

Pl. két hitelkockázatkezelési osztálya vagy két pénzmosásmegelőzési részlege biztos nincs a már egységes MKB-nak.

De régen volt az MKB-nak és a BB-nek is.


Stb...

Így értettem a kérdést.

2022. okt. 15. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az válaszoljon aki tudja!"


Nyilván konkrét neveket senki nem fog neked mondani.



Én eddig több összeolvadást éltem meg, ott mindig ugyanaz volt a forgatókönyv. Egy darabig megmarad mindkét irodaház, mert a székházban általában nagyon kis területet tesz ki a tényleges vezetőség, amiből rögtön az egyik eltűnik, a többi terület összeolvadása meg sokkal lassabb.


Másrészt a legtöbb pénzintézet nem birtokolja a székházat, hanem csak bérlik, így aztán nem nagy ügy, mire vége az összeolvadásnak, addigra a bérelt ingatlan is kifut.



"két hitelkockázatkezelési osztálya vagy két pénzmosásmegelőzési részlege biztos nincs a már egységes MKB-nak."


Az is gyakori, hogy az összeolvadás után annyira megnő a közös bank mérete, hogy új székház után néznek (mindig jól hangzik, hogy mindkét banknak van 100 embere, akkor az összeolvadás után a felére nem lesz szükség, de a valóságban ez csak nagyon pici operációk beolvadásánál szokott előfordulni, a végeredmény általában inkább az, hogy a 100+100-ból lesz 150-160, és a hely kell az újaknak is).


Igen, papíron nem lesz két hitelkockázati osztály, hanem összeolvadnak egy területté, és bár vannak elbocsátások, de nagyon nagyon ritka, hogy nem lesznek az összeolvadás után többen, mint előtte voltak (már csak azért sem, mert az új bankban több lesz a pénzmosási vagy hitelbírálati ügy is, nyilván több ember kell a több ügyfélre, még ha nem is teljesen lineáris a dolog)

2022. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy 1 perc google kereséssel is megtalálhatod a kérdésedre a választ: [link]
2022. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó:

2010-es a cikk, és a Budapest Bank akkor még több mint egy évtizedig önálló bank volt. Abszolút nem passzol.

2022. okt. 19. 21:54
 6/7 A kérdező kommentje:

3-asnak:


Köszönöm!


"Nyilván konkrét neveket senki nem fog neked mondani."


Milyen neveket? Személyek nevét nem is kértem nyilván?

Amúgy az meg nem hinném, hogy üzleti titok, hogy egy-egy (volt) székházat a bank mire használ vagy használta-e tovább.

De mindegy, mert én sem konkrét esetekre kérdeztem rá, csak példákat említettem.



Nyilván az MKB régi polgári palota székháza nem bírja el a BB-től megmaradt összes dolgozót.


A Takarék belépésével pedig vagy egy hatalmas nagy új székház kell vagy bár jogilag egy székház lesz, de több nagy backoffice központ marad.

2022. okt. 19. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös: segítek! A BB akkor költözött a most is használt irodaházába. A cikkből kiderül, hogy milyen konstrukcióban tette mindezt. Így aztán nem nehéz kialálni az sem, hogy mi lesz a székház sorsa.
2022. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!