Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankszámlát nyissak...

Milyen bankszámlát nyissak kevés fizetéshez?

Figyelt kérdés

Van már OTP Junior számlám, viszont szeretnék egy újat a fizetéshez, hogy ha a szüleim megszeretnék nézni az egyenlegem, a fizetést ne lássák az OTP-s számlán. Van Revolutom is, viszont abban nem vagyok biztos, hogy elég biztonságos. A CIB-bank tetszett mostanság, de nem tudom, hogy tényleg jó-e vagy csak a marketingje. Arra gondoltam még, hogy lehetne eleve állampapírba, vagy valami hasonlóba, ami kamatozik, kérni a fizetésem. Nem tudom, hogy lenne-e erre lehetőség. Azzal tisztában vagyok, hogy nem nagy összeg, és nem sokat kamatozna, viszont jobb mint a semmi.

19 éves egyetemista vagyok egyébként, nem kiskorú, és meg van rá az okom, hogy miért szeretném eltitkolni a szüleimtől a munkát.

Sokat jelentene nekem, ha valaki szánna rá egy kis időt, és megpróbálná tényleg elmagyarázni ezeket. 3-4 év múlva el kéne kezdenem a saját életem, viszont semmim nincs még, és ötletem sincs hogy ebben a helyzetben hogy fogok lakást venni, vagy akár csak bérelni is.. Van akinek a szülei vesznek egy 2 szobás lakást, és már abból pénze van, hogy kiadja az egyiket. Nekem nincs ilyen.



2022. okt. 2. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Az allampapír nem rossz szerintem, és ha nyitsz az allamkicstárnál számlát akkor arra kérheted szerintem a fizetést. Utana meg veszel rajta állampapírt, nem kell utalgatni.
2022. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem hogy államkincstári számlára utalnák a fizetésedet, de menj be, kérdezd meg. Mind a munkahelyeden, mind az államkincstárban. Már ettől talpraesettebb leszel.

Hogy melyik bankba utalják a fizudat, arra vannak ilyen összehasonlító tablázatok, googlizz rá, hogy neked mi érné meg. Az fix hogy az otp a legdrágább bank,oda ne vidd.

Tarthatod devizaban is a penzedet meg inflaciókövető állampapírban pl, minél több penzed van, jobb annal több mindenben tartani. De kezdhetsz az állampapírral. Az nagyon fontos hogy ne jöjjön boriték a banktól, ezt majd jelezd az ügyintézőnek, hogy minden kommunikációt, kivonatot elektronikusan kérsz.

2022. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

A bankszámla választás sokmindentől függ: Mennyi az a fizetés, akarsz-e kártyát, hitelkártyát. Emellett milyen utalásaid lennének, stb. Ilyenektől függ hogy végül mennyibe fog kerülni az egész.

Kezdetnek:

[link]

[link]

[link]

2022. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
revolut
2022. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!