Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondhatja a bank a szerződé...

Felmondhatja a bank a szerződést előzetes tájékoztatás nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy személyi kölcsönöm, amiről ma kaptam jelzést a Cetelemtől, hogy felmondják a szerződést.


Most utána jártam és valamiért hónapok közepére volt beállítva a csoportos beszedési megbízás, amikor általában már nincs a számlámon pénz.

Az elmúlt hónapokban egyszer sem tudta levonni az összeget, ezt én nem is vettem észre, erre bármilyen figyelmeztetés, e-mail vagy telefon nélkül csak kaptam egy sms-t, hogy "Tisztelt Ügyfelünk! Hitele felmondásra került, kérjük keresse a behajtási osztályt az xy számon!".

Felmondhatja egy a bank a szerződést, bármilyen figyelmeztetés nélkül?


Előre is köszönöm!



2022. szept. 27. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a szerzodesben, amit alairtal, hogy milyen feltetelekkel mondhatja fel.
2022. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehát jön 200e, lenne a hitel 50. Te lazán elköltöd a 200-at és fel se tűnik, hogy nem marad a hitelre???

Van kivonat, netbank, tudtad volna ellenőrizni, hogy levonták-e (monsjuk az is hihetetlen, hogy nem tudod, mennyit költhetsz el)

2022. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a pénzügyeim elég keszekuszák és rendezetlenek, emellett 700-800 között keresek és őszintén: minden levonásom/előfizetésem hó elejére van állítva, automatikusan vonja, kifizetem a lakást és a rezsit és utána élek mint Marci hevesen, a hitel pedig 16e forint volt havonta azthiszem.

Számlakivonatot évek óta nem nézek, egyenleget követek maximum, applikáción keresztül.

2022. szept. 27. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Fura, hogy hónap közepén nem lehet levonni. Amúgy biztos jeleztek valahogy, nem szokás a semmiből felbontani
2022. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tehát hó közepére nem marad 16ezer ft-d?
2022. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Igen, megteheti, ha nem tudta levonni a törlesztőt pedig a szerződésben abban állapodtatok meg, hogy a bank le fogja vonni.


A jogalapja meg volt a felmondásra!


Viszont!

A felmondás a közléssel hatályosul, amikor az adós tudomást szerzett róla.

SMS nem számít hivatalos közlésnek.

Postai tértivevényes levelet fog küldeni a bank. Amikor átveszed, attól a dátumtól szűnt meg a szerződés állnak be ennek jogkövetkezményei.


Az SMS-nek jelen esetben örülhetsz, ugyanis így napokat nyertél, amikor már tudsz a helyzetről, de még nem hatályosult a felmondás.


A hivatalos levél átvétele előtt fizesd be a lejáró tartozásod, utána jelezd a bank felé, hogy a törlesztési késedelmet megszüntetted, szerződésszerű magatartáshoz visszatértél.

Így nem lesz joga felmondani és a levél átvétele előtt az eredeti felmondás még nem hatályosult.

2022. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"és utána élek mint Marci hevesen"

Nem is értem, hogyan él Marci Hevesen, ha hó közepén már nincs 16 ezer forintja a számláján. Ne mond, hogy kp-ban kapod a 800-at...

2022. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Revoluton van, át szoktam oda pakolni, mert egyszerűbb és átláthatóbb.
2022. szept. 28. 11:27
 9/9 anonim ***** válasza:

A 6. válasz nem tudom miért lett többek által is lepontozva.


Jogilag releváns információk voltak benne. Gyakorlatilag az egyetlen amelyik működő megoldást is javasolt.


Kérdező, ha akarod megfogadod, ha nem, akkor nem. A következmények téged érintenek úgyis.

A többiek pedig szórakoztak kicsit, hogy értelmes adekvát választ leminősíthettek.

2022. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!