Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki kapott már bármilyen...

Valaki kapott már bármilyen tájékozatást Sberbank hitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Személyi kölcsönöm volt/van náluk, amit ugyebár továbbra is fizetni kell. Az e havi részletet már elutaltam a megadott bankszámlaszámra, viszont még nem kaptam semmiféle értesítést a hitellel kapcsolatosan. Várható valamiféle jelzés ezzel kapcsolatban, esetleg van olyan, aki már kapott is valamiféle tájékoztatást? Egyáltalán kinél/hol lehet érdeklődni ezzel kapcsolatosan? MNB tudna segíteni? Tud valaki egyáltalán bármit a hitelekkel kapcsolatban, azon kívül, hogy fizetni kell a szerződés szerint továbbra is?

#felszámolás #hitel #tájékoztatás #Rommávagyunktájékoztatva?
2022. márc. 13. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
psfn.hu ahol tudsz információt kérni, folyamatosan frissítik a híreket. Ők a végelszámolók.
2022. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amint meglesz a Sberbank jogutódja, átveszi a hiteles ügyfeleket, addig viszont a megadott számlaszámra tudod utalni a részleteket, illetve van már ügyfélszolgálat is azoknak, akik pl. elő-, vagy végtörleszteni szeretnék a hitelüket, azok ott érdeklődhenek a módjáról.
2022. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel adós vagy, ezért egyelőre semmi nem változott meg a szerződésedben, kivéve, hogy milyen számlaszámokra kell törleszteni.


A végrehajtás alatt álló banknak is lehetnek és vannak is aktív hitelszerződései akár évekig. Ez más mint a betétgyűjtés, számlavezetés.


Ha nem kapsz semmilyen értesítést, akkor is tovább kell törleszteni. Ha más bank megveszi a hiteled akkor persze arról majd értesítenek, de akkor is csak a hitelező változik és hogy hova kell utalni. A szerződésedben semmi sem változhat.


Lehet, hogy ezt most úgy érzed, hogy nem vagy tájékoztatva, de valóbaján TE MINT ADÓS VÉDVE VAGY. A SZERZŐDÉS VÉD TÉGED.

Hiába van végelszámolás alatt a bank, hiába lesz később másé a követelés, a te szerződésed nem fog változni, ahogy felvetted a hitelt, amit aláírtál, az marad meg.

2022. márc. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Tudom, hogy fizetnem kell tovább, ezzel nincs is semmi problémám igazából. Csak gondolkoztam a végtörlesztésen, és emiatt kérdeztem, hogy tud-e már valaki valami konkrétumot ezzel kapcsolatban. De akkor várok, hogy jöjjön valami értesítés. Nem sürgős a dolog, úgyhogy nem izgulok.

2022. márc. 14. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel már van ügyfélszolgálatuk a bankfiókokban, tudsz végtörleszteni is, ha akarsz.
2022. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!