Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékbanknál vezetett,régen...

Takarékbanknál vezetett,régen nyitott, takarékbetétkönyvből társtulajdonos vehet ki pénzt?

Figyelt kérdés
Idős nagyszülőm a tulajdonos,én társtulajdonos vagyok. Szerettem volna pénzt felvenni,meglepődtem amikor mondták hogy ebből már csak a tulajdonos vehet ki. Pont azért vagyok társtulajdonos,hogy a mozgáskorlátozott nagyszülőm nem tudja intézni ezt. Lehetséges az,hogy minden értesítés nélkül ezt így módosítsák?
2022. szept. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezted meg őket?

Nyoma kell legyen.

2022. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy módosították, egyoldalúan, törvényi változás nélkül ezt nem tehetnék meg.


Sokkal inkább úgy szokott ez történni, hogy a betétes nem ismeri pontosan, hogy a betétkönyv feltételei mit is jelentenek. Például a társtulajdonos mit jelent.


Betétkönyvet például lehetett úgy is nyitni, hogy a tulajdonosok csak együtt vehetnek ki belőle pénzt.

Ha ez nem lett kellően tisztázva, esetleg jól megértve korábban, akkor nyilván így lett annak idején aláírva.



Elég sok verzió volt és az sem mindegy, hogy mikor lett nyitva, milyen szabályok vonatkoztak akkor éppen erre.


Az sem mindegy, hogy melyik takarékszövetkezet volt ez korábban. Ugyanis egyes kifejezések tisztázása során nyilván ez is számít.


Úgy tudnál utánanézni, hogy először is melyik takarékszövetkezet volt ez régen, másodsorban mikor lett nyitva és harmadsoron milyen kifejezések szerepelnek a rendelkezéssel kapcsolatban a betétkönyvben.



Viszont szinte biztos, hogy aki most a bankban ezt mondta neked, nem tévedett. Nagyon kicsi esély van rá, hogy igen.


Ha esetleg régen, amikor nyitva lett, elbeszéltetek egymás mellett, nem lett kellően átbeszélve, tisztázva, az már semmit nem számít, hiszen az számít ami le van írva, bele van írva a takarékbetétkönyvbe.


Egyébként néhány kifejezést a törvény is rögzít. Ezesetben még az sem számít, hogy melyik takszöv volt az, hiszen ami kifejezés benne van az egyértelmű.


Bocsánat, nem célom senkit megsérteni. Az, hogy az ügyfélnek valami nem egyértelmű, az jogilag nem döntő.

2022. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén remélem, hogy tudtam segíteni.
2022. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Természetesen mindent megkérdeztem,mindent átolvastam,és társtulajdonosként külön vettem ki korábban pént,nem együttes felvételi lehetőség volt a kitétel.Az indokot nem tudom elfogadni,ugyanis a Takarékbank oldalán a ma is hatályosként olvasható tájékoztató sem azt tartalmazza amit az ügyintéző közölt. Nem vonom kétségbe mindaddig senki szakértelmét amíg amellett határozottan kiáll.Valóban módosult sokminden a takarékok összevonásával. De esetünkben a tájékoztatást módosította az ügyintéző,innentől pedig elvesztettem a bizalmam.
2022. szept. 26. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezesetben két lehetőség van.


1) Törvényi változás. Ilyenkor nincs mit tenni. Nem tudja a bank sem felülbírálni.


2) Az adott ügyintéző rosszul tudta. Szakmailag elég szomorú, de vagy másik ügyintézőhöz próbálj kerülni vagy kérd, hogy nézzétek meg együtt a vonatkozó szabályzatot!



Az összevonások miatt a takarék nem módosíthat egyoldalúan bizonyos dolgokat. Szolgáltatásokat kivezethet, díjakat változtathat, de bizonyos szerződéses dolgokat nincs joga.

Legjobb tudomásom szerint, ilyet nem változtathat meg, ha jogszabályi változás erre nem kötelezi vagy nem hatalmazza fel.



Viszont új takarékbetétkönyv már nem nyitható egy ideje. Nem lehet esetleg, hogy a bank végleg kivezeti és most már csak azt engedi, hogy egyösszegben felvenni és megszüntetni?

Mert ezesetben jogos lehet amit mondott.


Az OTP is így vezette ki jó pár éve, a többi banknál pedig nem is volt betétkönyv.

2022. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!