Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt lehet, hogy amit a szüleim...

Azt lehet, hogy amit a szüleim vettek nekem lakást teljesen az én nevemre irjuk, de még ott van rajta a szüleim nevén lévő hitel?

Figyelt kérdés

Pár éve még egyetemista koromban lakást vettek nekem a szüleim, kellett felvenni rá hitelt is. Ők vették fel, mert akkor én még diák voltam, de mióta dolgozom én fizetem a törlesztőt. Most szeretnénk az egész lakást az én nevemre íratni, mert most 50% az én, 50% a szüleim nevén van. Kellett nekik is tulajdonrészük legyen a hitel miatt.


Kérdésem ezt engedik-e, hogy a lakás csak az én nevemen legyen, miközben a rajta lévő hitel csak a szüleim nevén vagy. Vagy előbb muszáj kifizetni a teljes hitelt, mielőtt ezt csinálnánk?


2022. szept. 22. 19:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A hitelt folyósító bank beleegyezése nélkül nem tudod mozgatni azt a tulajdonrészt, ami hitellel terhelt. Semmilyen formában, hiszen ha megnézed a tulajdoni lapot, akkor láthatod, hogy a jelzálogjogon kívül elidegenítési és terhelési tilalmat is bejegyzett a bank. Minden bank bejegyzi, nem véletlenül!


Bankkal egyezkedj!

2022. szept. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!