Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt lehet, hogy amit a szüleim...

Azt lehet, hogy amit a szüleim vettek nekem lakást teljesen az én nevemre irjuk, de még ott van rajta a szüleim nevén lévő hitel?

Figyelt kérdés

Pár éve még egyetemista koromban lakást vettek nekem a szüleim, kellett felvenni rá hitelt is. Ők vették fel, mert akkor én még diák voltam, de mióta dolgozom én fizetem a törlesztőt. Most szeretnénk az egész lakást az én nevemre íratni, mert most 50% az én, 50% a szüleim nevén van. Kellett nekik is tulajdonrészük legyen a hitel miatt.


Kérdésem ezt engedik-e, hogy a lakás csak az én nevemen legyen, miközben a rajta lévő hitel csak a szüleim nevén vagy. Vagy előbb muszáj kifizetni a teljes hitelt, mielőtt ezt csinálnánk?


2022. szept. 22. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ki kell fizetni.
2022. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy nem mindegy? (Gyakorlatban mit változtat?) Vagy nem bízol meg a szüleidben, esetleg tartozásuk sok van és attól félsz a lakásra terhelik?
2022. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm kedves átlagmagyar, hogy csak a rosszat feltételezed.


Az öröklés és a vagyoni dolgok legyenek még életében elrendezve mindenkinek. A szüleim egyikének családjában, de a legjobb barátom családjában is volt abból óriási összeveszés, hogy valaki idő előtt váratlanul halt meg, a vagyoni dolgok pedig még nem voltak elrendezve az örökül hagyó akarata szerint, hanem az akaratához képest kis túlzással "minden mindenkinek a nevén volt össze-vissza". Mert hogy mindenhol ez az idióta hozzáállás volt, hogy arról nem illik beszélni, meg hogy nehogy azt higgyék valaki valakinek már a halálára vár. Ezek miatt a rossz tapasztalatok miatt úgy vannak a szüleim, hogy amit el lehet intézni most, az ne legyen halogatva. Én is egyetértek ezzel a hozzáállással, a buta fejet a homokba dugóst pedig azt látom érdemes elfelejteni.

2022. szept. 23. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Ajándékozással a tulajdonrészüket átadhatják, de mivel a tulajdon a banké, ezért ehhez a banknak is hozzá kell járulnia. Azt hiszem ilyenkor megkérdezik, hogy àtvállalod-e a hitelt vagy a szüleid végtörlesztenek. A banknál érdeklödj, de megcsinálható!
2022. szept. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2 Ki feltételezné azt, hogy olyan mocsok a családja van az embernek, hogy ilyeneken összeveszés menne halálozáskor?

Például én ebben az esetben nem vergődnék nagyon, hisz tudom, hogy olyan esetben sem lenne hátbaszúrás.

A másik meg, ha van mondjuk testvéred, jogosan kérne a ház feléből ebben az esetben, hisz a szüleidé. Nem csak elméletben hanem gyakorlatban is, hisz ők vették fel a hitelt és ők is fizették addig amíg te el nem kezdtél dolgozni.

Tehát akkor most önző mód magadénak akarsz tudni egy családi ingatlant, szerintem ez még átlagmagyarabb megnyilvánulás, mint megkérdezni, hogy miért nem várhat a hitel végéig, miért akarod most azonnal átíratni:D

Az is felfoghatatlan számomra, hogy konkrétan készülsz a szüleid halálára, és az első ami eszedbe jut ezen kapcsán az a pénz, és hogy minél többet kapj.

2022. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fú, ez az átlag magyarozás, meg fej homokbadugás, meg anyámkínja elég meredek. :D

Normál családban pont hogy nem okozna gondot egy ilyen helyzet, mert kisebb gondunk is nagyobb lenne annál, mint hogy ki kap 2 millióval többet, vagy kevesebbet. Eszembe sem jutna a tesómtóp elvenni azt, amit a szüleink neki szántak és így fordítva is.

Ha egyedüli gyerek vagy, akkor meg végképp nem értem. Úgyis rád száll örökségként a tulajdoni részük, meg a hitel is.

Node hogy a kérdésre is válaszoljak, bank függő. Ha van elég jövedelmed, jó esetben lehet velük egyezkedni hitel átvállalás mellett.

2022. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Két millió forinton sok rokoni kapcsolat szétmenne. Nem csak Magyarországon. Nem árt tudni, hogy mit várhat az ember a másiktól.
2022. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha ezekre a cikkekre közel 10 év alatt még nem bukkantatok rá a magyar interneten, akkor sosem késő:

[link]

[link]

[link]


5. "A másik meg, ha van mondjuk testvéred, jogosan kérne a ház feléből ebben az esetben, hisz a szüleidé. Nem csak elméletben hanem gyakorlatban is, hisz ők vették fel a hitelt és ők is fizették addig amíg te el nem kezdtél dolgozni."


Természetesen fogalmad sincs arról, hogy kinek pontosan mit vettek, mennyit fizettek a szüleim a családban, vagy hogy kinek pontosan mije van, hiszen a kérdés egyetlen lakásról szól, amit nekem vettek. A másik, hogy ezeket a dolgokat minden családnak magának kell eldöntenie megbeszélés alapján, ezért nincs egy ilyen általános "kamu erkölcs csősz"-szerű megközelítése a dolgoknak. Hanem minden családban ezt egyénileg szokták megbeszélni, eldönteni, hiszen sok mindent figyelembe kell venni. (Lásd: A linkelt cikkekben bővebben a példákat.)


6. Apukám pl. örökölt egy fél házat a gyermektelen nagynénjétől, amire kellett fizetnie örökösödési illetéket is, aztán amikor eladta kellett fizetni az eladás után is jövedelem adót. Ezek jó néhány millióba kerültek. Miközben mivel már 20 éve lehetett tudni, hogy apukám örököl egyedül a néni után és erről konszenzus volt köztük, ezt már régen lerendezhették volna maguk között (pl. a néni megtartja a haszonélvezetet) és akkor nem kell kifizetni milliókat ilyenekre. Ezt is utólag látták meg.

2022. szept. 23. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, de ez nem egyenesági öröklés, a tiéd meg az.
2022. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Igen, igazad van. Egyenes ági öröklésnél adózás, illetékfizetés nem igazán jöhet közbe.
2022. szept. 23. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!