Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erdemes lenne valtanom avagy nem?

Erdemes lenne valtanom avagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy szemelyi kolcsonom, 84 honapra vettem fel 5 millio forintot 15 honappal ezelott, havi 94 ezret fizetek. A vegere 7,9 milliot fogok visszafizetni. Szoba kerult egy olyan lehetoseg, hogy ezt a hitelemet kivalthatom egy jelzaloghitellel, annak kb havi 60-70 ezer lenne a torlesztoje, de 20 evre tudnam felvenni.

Most azon gondolkodom, megeri e a 20 evet az a plusz 20-30 ezer ft, vagy inkabb fogat szivva birjam ki ezt a maradek 5 ev 9 honapot a jelenlegi hitelembol, es 2028 juniusaban megszabadulnek tole?



2022. szept. 19. 00:18
1 2
 11/11 anonim válasza:

Valahogy tényleg nem jön ki sehogy amit írtál.

A jelzáloghitel nem az 5 millióra szólna, nem azt szeretnéd kiváltani? Hogy lesz abból 16 millió? 🤔

Egyébként a jelzálog hitel mindig kedvezőbb kamatozású, én most épp a veled ellenkező lépésen gondolkozok.

Egyébként ha ki tudod fizetni a meglévő hiteledet, szerintem tartsd meg azt.

Eleve hamarabb lejár, és az ingatlanod tehermentes marad. 🙂

2022. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!