Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erdemes lenne valtanom avagy nem?

Erdemes lenne valtanom avagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy szemelyi kolcsonom, 84 honapra vettem fel 5 millio forintot 15 honappal ezelott, havi 94 ezret fizetek. A vegere 7,9 milliot fogok visszafizetni. Szoba kerult egy olyan lehetoseg, hogy ezt a hitelemet kivalthatom egy jelzaloghitellel, annak kb havi 60-70 ezer lenne a torlesztoje, de 20 evre tudnam felvenni.

Most azon gondolkodom, megeri e a 20 evet az a plusz 20-30 ezer ft, vagy inkabb fogat szivva birjam ki ezt a maradek 5 ev 9 honapot a jelenlegi hitelembol, es 2028 juniusaban megszabadulnek tole?



2022. szept. 19. 00:18
A kérdező szavazást indított:
Tartsd meg a szemelyi kolcsonodet
Valts jelzaloghitelre
Valassz masik megoldast (aki tud, kerem irja le kommentben)
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A jelzáloghitelnél mennyi lenne a végső visszafizetendő összeg? Ez a legfontosabb infó.
2022. szept. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a mostani joval kevesebbet fizetsz vissza mint a jelzaloggal. Havi kulonbseg kb 20 szazalek, de amit osszesen visszafizetsz biztos tobb mint duplájára none
2022. szept. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mostani
2022. szept. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
100%

A legfontosabb info az, hogy mekkorák a kamatok és milyen szabály szerint változnak a jövőben a két kölcsönben.

Fontos még, hogy tudod-e a jelenlegi részletet fizetni. Van-e esély arra, hogy ha kevesebbet kell fizetned, akkor a maradék pénzt félre tudod rakni, vagy kell egy külső kényszer.

Továbbá várhatóan akarsz-e majd 6 év múlva egy nagyobb kölcsönt felvenni lakásvásárlásra vagy építkezésre.

Ezektől függ, hogy mi a jó döntés most.

2022. szept. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
15 hónappal ez előtt ez a hitel kifejezetten drágának számított (kb 14% lehet a kamat), akkor sokkal kedvezőbb kamatozású személyi kölcsönök is léteztek (7-9%), tehát ott hibáztál, hogy nem néztél szét akkor. Az egészen biztos, hogy rossz döntés 20 évre felvenni jelzáloghitelt ennek kiváltására, de még most is találni 10% környékén személyi kölcsönt, azzal érdemes lenne kiváltani, mert kb 10E Ft-ot nyernél vele havonta.
2022. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsanat, azt nem irtam oda, a jelzaloghitelnel olyan 16 millio koruli osszeget kalkulaltunk. Hazat vettem a penzbol egy videki faluban, es mivel hatarozatlan ideju volt a szerzodesem, ezert nem nagyon volt mibol valogatni. Epitkezni majd szeretnenk a kesobbiekben. Egyebkent OTP-s vagyok, ha ez szamit valamit.
2022. szept. 19. 08:29
 7/11 anonim ***** válasza:
16M Ft jelzáloghitel még a leghosszabb futamidővel is jóval magasabb havi részletű manapság, mint 60-70E Ft, különösen az OTP-ben. Valami nem stimmel azzal, ami írsz.
2022. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mai inflációs kamatkörnyezetben leginkább semmilyen hitelt nem szabad felvenni.

Nyugtass meg, hogy a személyi kölcsönöd legalább fix kamatozású! Mert elég meredek azért a kamat rajta ahhoz képest, hogy az infláció megindulása előtt vetted fel.

2022. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

En 4,5 millioert vettem ezt a hazat, ertekbecslovel meg nem beszeltem, ugy tudom a hitel osszege nem lehet nagyobb mint az ingatlan ertekenek 70%a. Akkor ahhoz, hogy a maradek hitelemet ki tudjam torleszteni, 5,5 milliora kellene felbecsulni a hazat.

Engem akkor jol atvertek..fix kamatozasu a szemelyi kolcson es a jelzaloghitel is az lenne.

2022. szept. 19. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vertek át, csak az OTP mindig is drága volt személyi kölcsön esetén (is), bár ha jól sejtem, elírtad és határozott munakviszonyt akartál írni, z viszont máshol nem lett volna jó személyi kölcsönre. Ne haragudj, de nem érthető, amit írsz a sok össze-vissza infók miatt. Hogy jön ide a 16M jelzáloghitel kalkuláció, mikor 4,5M Ft-ért vetted a házat? Nincs ilyen szabály, hogy 70%-ig hitelez a bank, ez csak egy kb érték, lehet a valóság akár 50%, vagy még rosszabb arány ilyen kis értékű ingatlan esetén, így eleve nincs esélyed jelzáloghitelre cserélni a személyi kölcsönödet.
2022. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!