Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne várni az első...

Érdemes lenne várni az első lakásvásárlással?

Figyelt kérdés

25F vagyok, menyasszonyom 23N. Lassan 5 éve vagyunk együtt, és szeretnénk különköltözni.


2018-2021 között albérletben laktunk Budapesten. Párom egyetem mellett dolgozott, én már főállásban. Miután végzett úgy döntöttünk, hogy leköltözünk a szüleim házába vidékre. Szívesen látnak minket, albérletben nagyon neccesen jöttünk ki, és nem tudtunk egy forintot sem eltenni. Mivel nem akarjuk az egész életünket albérletben élni, leköltöztünk, hogy dolgozzunk, és gyűjtögessünk.


Jövő szeptember környékén terveznénk lakást venni Budapesten. Nincs komolyabb gond az itt léttel, én belefásulok a home office-ba, a párom nem nagyon ismer senkit, nem járunk emberek közé, emellett nyilván szeretnénk önállósodni.


Kb 6 millió forint megtakarításunk lesz jövő szeptemberre. A szüleim valamennyivel tudnak majd segíteni, illetve van egy lakása nagyapámnak, aminek a felét majd meg fogjuk örökölni. (Ez a lakás Miskolcon van, ezért nem költözünk oda.)


Mivel egy Budapesti lakás, amibe be lehet költözni kb 35-40 millió forint, így őszintén szólva félek 25-30 millió hitelt felvenni, pláne, hogy 60-at kell majd visszafizetni a jelenlegi kamatok mellett.


Ketten együtt nagyjából 650,000 forintot keresünk, plusz szép kártya stb.


Szerintetek a jelenlegi kamatok mellett nem öngyilkosság felvenni egy ekkora hitelt?


Feltéve ha hasonló kamatok lesznek 1 év múlva ilyenkor.


2022. szept. 15. 08:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogyha magadnak vásárolsz lakást mert szükséged van rá, akkor bármikor érdemes. Azt viszont mindenképpen vizsgáld meg, hogy rendelkezel megfelelő önerővel és meg tudod oldani hosszútávon a törlesztést! 650e két személyre nem olyan sok nagyobb hitel esetén, hiszen ha ebből 200e elmegy a hitelre, 30-100e rezsire, kevés marad élni, családot tervezni, főleg a jelenlegi rossz hitelkondíciók mellett.
2022. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak. Minél fiatalabb valaki, annál nehezebb (lesz majd ugyanolyan korúként is) neki.


Én 28 vagyok és még tavaly épp tudtam alacsony kamattal, családi segítséggel, saját megtakarítással lakást venni. Féltem pont onnantól zuhannak majd be az árak, amikor én veszek, de ha most akarnék már iszonyatosan drága lenne tavalyhoz képest is. 25 évesként meg nem is tudom mit kezdenék most ebben a helyzetben (neked 3 évvel kevesebb időd volt gyűjtögetni).


Sok idősebb kollégám van, akik pedig iszonyú olcsón vették az első lakásukat 2010-2015 körül fiatalon. Ők nyilván jól jártak, de hát az embernek nincs arra behatása, hogy melyik évben született.

2022. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!