Érdemes egyben kifizetni?

Figyelt kérdés
20 évre vettem fel lakás hitelt most fizetem 11 éve. Össze jött annyi pénzem hogy kitudnam a fenmarado összeget fizetni. Nyernék vele vagy nem tehát ha egyben fizetem kevesebbet fizetnék mint részletekben, vennének le a kamatbol?
2022. szept. 10. 07:32
 1/6 krwkco ***** válasza:
85%

"Nyernék vele vagy nem tehát ha egyben fizetem kevesebbet fizetnék mint részletekben, vennének le a kamatbol?"

1. Ha a kamata fix és alacsonyabb, mint a most kapott kamatok, akkor megéri várni a teljes visszafizetéssel. Emellett az a pénz, amivel törlesztettél, már nem lehet a vésztartalékod.

2. Van ahol díja van az előtörlesztésnek.

3. Csak arra az időre kérhetnek kamatot, ameddig tartozol a banknak. És azzal arányosan, amennyi éppen a vissza nem fizetett pénz. Szóval a kamatösszeg kevesebb lenne.

2022. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából pontosan ez tart vissza hogy teljesen pénz nélkül maradok vagyis csak a fizetésem lesz ha befizetem egyben de ami miatt erre gondoltam az az hogy nem lenne adósságom de igen nem tudhatom mit hoz a holnap, köszönöm válaszod
2022. szept. 10. 08:15
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Aki ezt így konkrét számok nélkül meg tudja neked mondani az vagy látnok, vagy hazudik. Tudni kellene milyen kamatra milyen feltételekkel vetted fel a hitelt.
2022. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"20 évre vettem fel lakás hitelt most fizetem 11 éve."


Mennyi a kamata, mikor van kamatforduló, és mi alapján számolják az új kamatot?

Ezek nélkül ez a kérdés értelmezhetetlen.

2022. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően megéri kifizetni igen. Mert visszafizetni csak a tőkét kell akkor, a maradék 9 évre már nem kell kamatot fizetned. Ezért jó előre törleszteni. Pl. van egy egyszeri elő(/vég)törlesztési költség, mondjuk 1%, de ahhoz képest a hiteled kamata az 5%. Na az most évi 5%, tehát nyilván neked jobb, ha kifizetsz egyszeri 1% költséget, mintha évente 5% kamatot fizetsz a maradék 9 évre is.


Ez mellett persze ott a másik is, hogy mennyi a hiteled kamata. Pl. most lesz 11%-os állampapír is, így ha 5% a hitelkamatod, akkor felesleges most visszatörleszteni.

2022. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha magasabb kamatot kapsz a pénzedre mint a hitel kamata akkor nem éri meg előtörleszteni, amúgy igen, de valami vésztartalékot hagynék magamnak akkor is.
2022. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!