Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen módokon tudnak kifizetn...

Milyen módokon tudnak kifizetni és mit érdemes választani, van különbség?

Figyelt kérdés
Szerzői jogdíjat és egy pályázaton nyert nyeremény díjat akarnak nekem kifizetni és kérdik, hogy tudok-e számlát adni. Két módszert ajánlottak fel, vagy nem kell adnom számlát, de akkor kevesebbet fizetnek, levonnak mindenféle adókat és hasonló. Erre úgy hivatkoznak, mint kifizetés magánszemélynek. Vagy adok számlát, amit még soha nem tettem, de elvileg tudok, mert adószámos magánszemély vagyok. Ez utóbbi esetben viszont ha jól értem megintcsak ők fizetnek be adót igazából, csak több a hivatalos dolog vele, mert ekkor on-line számláznom kell és negyedévente bejelentenem? A levont adók mértéke ugyanaz? Teljesen ugyanaz, vagy picit más? (Van rendes állásom egyébként, tehát ez plusz pénz)

2021. nov. 16. 14:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!