Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mostani inflációval a...

A mostani inflációval a pénzügyi analfabéták jártak jól?

Figyelt kérdés
befektetni semmibe sem lehet már ami értékálló, akinek van megtakarítása így vagy úgy de megeszi az infláció. Aki pedig állandóan elköltötte a pénzét arra meg hatástalan az infláció, mert nincs megtakarítása.
2022. szept. 7. 21:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
nem
2022. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
32%

#8


A stablecoinban mi a szerencsejáték? Magyarázd el kérlek.

2022. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%

Veled tényleg nem érdemes, mert bődületes baromságokat okádsz magadból állandóan, és meg vagy róla győződve, hogy neked van igazad. Te csak egy Robert Porter nevű bohóc vagy, aki mainstream baromsàgokat nyomat allandóan, és mivel látható a nickneved, így össze lehet szedni minden baromságot, amit erre az oldalra írsz.


Multkor pl láttam, ahogy egy órás kérdés alatt azt írtad, hogy akkor vegyen valaki drága órát, ha varratja magára a ruhákat is szabóval, meg kézzel készített cipője van. 🤡🤡🤣 wtf. Ekkora ökörséget is ritkán olvasni. Ez is csak egy mainstream idétlen közhely aminek a valósághoz semmi köze. Neked fogalmad nem volt annál a témánál sem, hogy mit jelent órakedvelőnek lenni stb. És nem, nem kell hozzá varrott ruha, csak mert te ezt olvastad valahol és azt hiszed így van. Ez csak egy példa volt az itteni bohóckodásodról.


Legyél csak meggyőződve róla, hogy egy értelmes ember vagy. Azok akik meg tényleg értelmesek, profitálnak a kriptoból és külön csoportban röhögik ki azokat a pénzügyi abalfabétákat, akik csak okádják a baromságokat, és röhögnek a kripton, mert semmi hozzáértésük nincs, miközben az a legnagyobb eredményük amit elértek, hogy van párszázezer forintjuk, amit inflálnak egy megtakarítási számlán, vagy a párnájukban rejtegetik.


Én nem a noname tiktok influencerekre adok, amikor kriptozok, hanem olyanokra, mint akik az egyik legkedveltebb kriptozós csatornát csináljak, akik más projekteket is sikerre vittek, és akik egyéb területelen is látható eredményt értek el, és nyomon követhető a munkásságuk, nem pedig csak kamu trénerek, akik kimennek Dubajba lőni magukról pár szelfit, hogy utána eladják magukat, hogy mekkora milliárdosok lettek, pénzért megtanítanak téged is arra, hogy legyél az. Én olyan discord szerveren vagyok, ahol abszolút nem kérnek pénzt, van VIP csoport, a sima bőven jó. Az ottani infók alapján is meg lehet tanulni hogy működik ez a piac.


Ha viszont akkora nagy szakember vagy, hogy te hívőnek minősítel valakit csak azért, mert nem akkora analfabéta mint te, akkkor légyszíves kérődzd ide, hogy miképp, milyen módon, mikor és mennyit lehet bukni kriptóval. Mit rontanak el vele, hogy rontják el? Mire érdemes figyelni? Egyáltalán mi az a kripto? Mondj egy kriptotőzsdét, sorolj fel stable coinokat, mik a funkcióik, mit tudnak a top10-es kriptok? Mik a tokenek és mik a coinok? Mi az altcoin?

Na várom a böfögésed, hadd tanuljak tőled mester 🤣

2022. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%

A stablecoinban mi a "szerencsejáték? Magyarázd el kérlek."


Nem fogja tudni elmagyarázni. Beokádja majd, hogy hívőkkel nem dumál, mert ő ennyire képes csak. Szerinted tudja mi az,hogy stable coin? Kíváncsi leszek, mit reagál majd az én komplex kérdésemre.


Sztem vagy nem is reagál, el se olvassa, vagy majd beokád valami sületlen bullshit dumát, amivel magát helyezi majd felsőbbrendű pozícióba pl hogy "na jól van, nem vitatkozok veletek, nem süllyedek a szintetekre". Erre számitok tőle.

2022. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

"A stablecoinban mi a szerencsejáték? Magyarázd el kérlek."


Egy szó: TerraUSD.


Egyébként csak szólok, hogy ha egy stablecoin normálisan működik, akkor az abban parkoló pénzek döntő többsége ugyanúgy állampapírba kerül.

A stablecoinnal, mindenféle kérdés nélkül itt dicsevkő ember azt nem fogja fel, hogy ő nem a hatalmas pénzügyi zsenijének köszönhetően realizált forintban jelentős nyereséget, mert marhára különleges, meg ügyes. Hanem azért, mert egy "elvileg" dollárhoz kötött eszközben tartotta a pénzét, a dollár pedig az utóbbi hónapokban látványosan erősödik, a forint meg látványosan összeomlik.

Ha vett volna ugyanezért a pénzért xy coin helyett sima készpénzben dollárt, akkor ugyanígy nyeresége lett volna forintban számolva.

2022. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%

#15


A Terra-ról rég lehetett tudni, hogy nem egészséges. Egy. Kettő.

Pontosan tudom (és épp ezért választottam) hogy dollárhoz van kötve, és a dollár a forinthoz képest továbbra is erősödik. Emellett éves 12%os kamatot kapok rá még (amit sima dollárt vásárolva, ahogy javasoltad, nem kapnék meg). Épp ezért tartok mindenkit idiótának aki forintban fekteti be a pénzét. Ettől még nem tartom magam pénzügyi zseninek.

2022. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

"A stablecoinnal, mindenféle kérdés nélkül itt dicsevkő ember azt nem fogja fel, hogy ő nem a hatalmas pénzügyi zsenijének köszönhetően realizált forintban jelentős nyereséget, mert marhára különleges, meg ügyes. Hanem azért, mert egy "elvileg" dollárhoz kötött eszközben tartotta a pénzét, a dollár pedig az utóbbi hónapokban látványosan erősödik, a forint meg látványosan összeomlik."


Na itt làtszik, hogy semmit nem értesz hozzá, csak kérődzöl. A stablecoinnak sokkal több opciója van betenni kamatozó cuccokba akár egy kriptotőzsdén, mint egy sima dollárt.

2022. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

"A stablecoinban mi a szerencsejáték? Magyarázd el kérlek."


Például azért, mert stablecoint leginkább dollár vagy euró alapon tudsz venni, a deviza pedig már önmagában szerencsejáték.

2022. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17%

"a deviza pedig már önmagában szerencsejáték"


Na jó én elengedtem a témát, remegjen csak a segged, meg ha ennyire okos vagy kuporgasd a perselyben.

2022. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

"A Terra-ról rég lehetett tudni, hogy nem egészséges. Egy. Kettő."


Na tudod, itt két tábor áll egymással szemben. Az egyik az utolsó pillanatig esküdözött és esküdözik a mai napig, hogy semmiféle trükközés nincs a stablecoinoknál.

A másik pedig folyamatosan azt szajkózza, hogy semmilyen kontroll alatt nem állnak az ezek mögött lévő szervezetek és pontosan fingod sincs, hogy mibe rakják a pénzedet és mi van, ha nem jön be a befektetés és elúszik a coinok mögötti fedezet. (Ami már megtörtént ugye.)


"Pontosan tudom (és épp ezért választottam) hogy dollárhoz van kötve, és a dollár a forinthoz képest továbbra is erősödik. Emellett éves 12%os kamatot kapok rá még (amit sima dollárt vásárolva, ahogy javasoltad, nem kapnék meg). Épp ezért tartok mindenkit idiótának aki forintban fekteti be a pénzét. Ettől még nem tartom magam pénzügyi zseninek."


Miért ne kapnál 12% kamatot dollárra? Csak megfelelően kockázatos befektetés kell, aztán adnak ennél többet is. Annál nagyobb a kamat a befektetési piacon, minél nagyobb a kockázat. Mit gondolsz, a te lekötött coinjaid miben vannak? :) Kötvényekben, részvényekben, állampapírokban, meg ilyen-olyan pénzügyi termékekben.

2022. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!