Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mostani inflációval a...

A mostani inflációval a pénzügyi analfabéták jártak jól?

Figyelt kérdés
befektetni semmibe sem lehet már ami értékálló, akinek van megtakarítása így vagy úgy de megeszi az infláció. Aki pedig állandóan elköltötte a pénzét arra meg hatástalan az infláció, mert nincs megtakarítása.
2022. szept. 7. 21:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha most van hipotetikusan 10 millió forint megtakarításom, az lehet hogy pár év múlva mostani vásárlóértéken csak 5 milliót fog érni, de az még mindig pont 5 millióval több mint a semmi.
2022. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Akinek semmilyen megtakarítása nincsen, az miből él túl, ha munkája nincs, enni és a rezsit fizetni viszont muszáj?
2022. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Gondold ezt újra.

Pénzügyi analfabéta vagyok, segédmunkásként kapok havi nettó 100.000 ft-ot, amiből futja piára meg cigire, meg a rezsire. Az infláció miatt meg jövő hónapban már nem tudom kifizetni a rezsit, ezért megfagyok. Huh, de jól jártam.

2022. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt így feltetted, akkor te is pénzügyi analfabéta vagy. Eleve kiszámolhatnád, hogy akinek nincs semmi megtakarítása, az napról napra él, vagyis egyre kevesebbet tud költeni az infláció miatt. Amúgy meh vannak most is olyan megtakarítási formák amiket nem visz el az infláció, csak nem forintban kell tartani mindent.
2022. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

? :D


Januarban betettem pl 10k dollart dollar stablecoinba. Akkor ez kerult 3.1M forintba. 8 honap alatt kamatozott 8%ot, azaz 10800 dollar, es forintban ér 4.3 milliot.

Aki penzugyi analfabeta az allampapperbe teszi inflálni.

2022. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

"Januarban betettem pl 10k dollart dollar stablecoinba. Akkor ez kerult 3.1M forintba. 8 honap alatt kamatozott 8%ot, azaz 10800 dollar, es forintban ér 4.3 milliot."


Ez ki a tótágas lóf..szt érdekelt? Vagy te helyből a pénzügyi analfabéták közé sorolod magadat, vagy miért vetted ennyire a lelkedre a kérdést? :)


Kérdező: igen, jól látod, hogy a papírvékony magyar középosztályt tépázza meg legjobban a jelenlegi helyzet (amire bizony több lapáttal rátesz a kormány hozzánemértése). Viszont azt tudom csak ismételni, amit az első írt: hiába ér vásárlóértéken kevesebbet a megtakarításod, akkor is jóval több mint a semmi. Nézz szét, nekem több ismerősöm és barátom is van, akinek egy hirtelen jött pár tízezres kiadás is problémát jelent, egy pár százezres meg egyenesen megugorhatatlan akadály. Mi meg abbna a "luxusban" vagyunk, hogy csak a megtakarításunk értékvesztésén sopánkodunk.

2022. szept. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom az ötöst miért pontozta le mindenki csak azért, mert leírta, hogy mit csinált. Biztos az állampapír részét vettétek zokon. Itt gyk-n jellemző, hogy mindenki ajnározza az allampapírt. Valóban az a legértelmesebb forimt alapú befektetés itthon, (ami nem ingatlan stb), csak azért azt érdemes tisztázni, hogy attól, mert 10%-ot kamuznak inflációnak, mindenki érzi, hogy van az 30 is.
2022. szept. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

#7

Én például azért pontoztam le, mert amit ő csinált, az nem befektetés, hanem szerencsejáték.


Ezzel az erővel azt is irhatta, volna, hogy vett 10ezer dollárért lottoszelvényt... 😃

2022. szept. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"Én például azért pontoztam le, mert amit ő csinált, az nem befektetés, hanem szerencsejáték."


Na jó, te pl. amúgy is szinte mindig f.szságokat írsz minden kérdés alá, ezzel sem hazudtoltad meg magad. Annyira látszik, hogy gőzöd sincs a témához, és elmagyarázni sem lehetne neked és a hozzád hasonlónak pont emiatt, hogy miért gáz, amit csinálsz, mert te is csak a kamuközgazdászok által írt baromságokat nyomatod , hogy "mindenki jól megszívta kriptoval", "kidurrant a bitcoin lufi", "ennyi volt, mindenki megjárta", "piramisjáték"..... ennyire nem értetek hozzá? Ez olyan, mint egy részvény. Megveszed, otthagyod, pár év múlva majd eladod. Nyilván az bukik, aki napi szinten adja veszi össze-vissza anélkül hogy értene hozzá, meg aki nem bírja megérteni, hogy nem kell ijedezni azért, mert berakott 200 ezret, és másnapra az átmenetileg éppen 100at ér, mert pont esett kicsit az árfolyam, ha türelmes marad majd visszamegy bőven 200 ezer fölé, nem, ő egyből kirántja a 100at inkább, és az ilyenek szemetelik tele ezt az oldalt is, hogy ez milyen sz.r stb...


Érdekes, már Matolcsy is olyat nyilatkozott, hogy ez a jövő, meg irrhon is egyre többen csinálják. Na mindegy, nem meggyőzni akarlak, úgyis csak valami sületlenséget nyögsz majd be ide erre a válaszra is, meg csak lepontozni fognak a hozzád hasonlóak, akiknek gőzük nincs erről

2022. szept. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

#9


Nesze a sületlenség:


Hívőkkel hitről vitázni nem érdemes. 😃 🙆🏻

2022. szept. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!