Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik állampapírt vennéd (kép)?

Melyik állampapírt vennéd (kép)?

Figyelt kérdés

A pro kontra érdekelne, mert nem igazán értek hozzájuk. A képet így elnézve a fejlécet hagyhattam volna. A negyedik oszlop a kamat, utána vétel eladás talán.

pmáp vagy nincs a listában vagy a sima államkötvény az, nem tudom..

Havonta fektetnék be 1-200e forintot. Nem tudom mikor fog kelleni, de olyan lenne jó, ami vagy közeljövőben jár le, vagy nem kerül sokba visszaváltani.

Nem tudom pl melyik papírnak mennyi a kockázata (az az a lehtőség, hogy nem vagy csak jelentős veszteséggel visszaváltható) stb.


[link]


Szóval melyiket vennéd és miért?


2022. szept. 3. 12:06
1 2 3 4
 31/32 krwkco ***** válasza:

"Ezzel a 2023/C-vel jó nagyot szívtam ha úgy nézzük.. "

Az ember nem lát a jövőbe, azért néha nem az optimális megoldást választja. Emelkedő kamatkörnyezetben jobb a rövidebb lejáratú papír. Ha ugyanúgy kamatozik, mint a hosszabb. És mindig egyre magasabb kamatozású rövidet lehet venni.

De pl. ha jövő év elején elindulnak az EU-s pénzek, akkor a kormánynak kevesebb kölcsönre lesz szüksége. Amit alacsonyabb kamatokért is megkaphat majd. Lehet, hogy akkor jobb lesz az augusztus végéig tartó 2023/C a rövidebb lejáratuaknál.

De ez csak egy lehetőség. A lényeg, hogy az ember nem lát a jövőbe. A jelen információi alapján kell a legjobbat kiválasztani. És az akkor is jó döntés, ha a KÉSŐBBI ismeretek alapján lett volna jobb.

2022. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Jó, értem, csak panaszkodtam kicsit :).

A pénzem nagy részét a most átváltott máp+-ból beletettem a 2029/I-be, bár megkísértett a 2023/C a most kínált 14%-os kamattal. Azt nem tudom megbecsülni, hogy jövő augusztusban, amikor lejárna akkor mibe tehetném majd át.. a pmáp akkor még javában 15% körüli kamaton lesz.

És igen az euro/usd alapok is szóba jöhetnek, de én reménykedem, hogy kicsit visszaerősödik a forint..

2022. okt. 17. 11:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!