Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes euró alapú bankszá...

Hol érdemes euró alapú bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

Melyik banknál lehet a legkedvezőbb a kezelési költség és hasonlók?

Válaszokat köszönöm!



2022. aug. 20. 18:29
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

bankkártyás vásárlással tölts fel pénzt, semmiképpen sem utalással, mert az drága


de ha kp-ban van az euród akkor azt még véletlenül se tedd be az OTP forintszámládra, mert nem keveset fogsz fizetni ezért, sőt igazából minek tennéd be bárhová? ülj rajta otthon.

2022. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem otp -s számlára akarom tenni, hanem mondjuk Revolutra amit fentebb ajánlottak. Csak ugye számláról tudnék már most repjegyet és szállást foglalni, azt meg nem lehet ha kp-ben van nálam a kess.
2022. aug. 25. 11:34
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Ismeroseim revolutot hasznalnak, es elegedettek vele
2022. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
19%
Hm, es nem lehet ugy, hogx csak egy reszet a penznek, ami repjegyre menne, felrakod a bankszamlara? Amugy regen lehetett banki atutalassal repjegyet fizetni, nincs ilyen opcio mar? Emlekszem tan egyszer vettem igy repjegyet. Bar par legitarsasag meg csak hitelkartyat fogad el, meg a dombornyomott debit kartya se jatszik naluk. A koltopenzed meg mehet revolutra , annak mindegy hol van. Sztem nezz utana elobb, hogy amelyik legitarsasag oldalan repjgyet vennel pontosan milyen fizetoeszkozt fogad el. Hotelek szoktak meg cseszekedni azzal neha, hogy csak hitelkartyat fogadnak el. De amugy ez biztonsagi lepes, mert a hitelkartyat utolag be tudjak terhelni, ha nem fizetnel vagy ilyesmi, szoval megertem..
2022. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Fsms ***** válasza:
100%
Ausztriában Erste, etc
2022. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
89%
Revolutra nem tudsz készpénzt befizetni, utalni tudsz rá, vagy bankkártyás fizetéssel teheted rá a pénzt. Vagyis ha készpénzed van, először valamilyen hagyományos bankszámlára kell befizetned. Szerintem ez felesleges. Én megtartanám készpénzben, és fizetnék belőle helyben mindent, amit lehet. Szállást például simán találsz mindenhol helyben fizetőset. Repjegyre esetleg tennék a számlámra, ha amúgy nincs rajta annyi, hogy kifizessem, ez viszont nem akkora összeg, amiért érdemes új számlában gondolkodni. A Revolut zseniális, ha bankban van a pénzed, és nem a bank lehúzós árfolyamával és költségeivel szeretnél külföldi utazáson fizetgetni, de ha készpénzben van külföldi pénzed, akkor felejtős.
2022. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
79%
Az OTP számládon keresztül Revolutra módi ott hibádzik, hogy már ott veszítesz az összegen, amikor készpénzben odaadod a bankban, és forintban jóváírják a számlán.
2022. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 NTBS ***** válasza:
0%
Ahol szeretnél.
2022. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
21%

Erste-nél a számlacsomagon belül korlátlan Forint és deviza alszámlát tudsz nyitni, a tranzakciós díjak viszonylag elfogadhatóak, illetve nem kell külön devizakártyát igényelni, mert kiválasztható a forrásszámla a George-ban.

A Raiffeisen-nek szintén van kedvező devizaszámlája, havi számlavezetés nincs, illetve a tranzakciók sem olyan drágák, viszont igényelni kell hozzá külön devizaszámlát.

2022. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
29: Erste-nél forintot euróra középárfolyam +3-4 forintért lehet váltani. 350 forint számlánként a havi számlavezetési díj + 0,01% a számládon lévő összeg után. Kis összegben szerintem nem éri meg, annál jobb a revolut, kizárólag nagy összegnél gondolkodnék rajta, a TBSZ számla miatt (amennyiben valaki befektet).
2022. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!