Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivel jár az ha a bankszámlára...

Mivel jár az ha a bankszámlára euróról érkezik utalás? Automatikusan forintra váltja a bank? Költségek, lehetséges problémák?

Figyelt kérdés

Üdv!

Angol nyelven működtetek egy saját "projektet", és szeretnék használni egy jó oldalt amin keresztül támogathatnak akik akarnak - találtam is egyet, de az a helyzet, hogy a támogatók számára a Forint nem választható (talán nem is lenne értelme ugye mivel angol a dolog), a legközelebbi választható pénznem az az Euró. [PayPal nincs, de lehetőségük van direkt banki utalásra, vagy Stripe használatára]


A kérdésem az lenne, hogy ha az EUR-t választom, automatikusan megtörténik az átváltás a bank által vagy tennem kell valamit? Valamint pénzbe kerül-e a forintra való váltás? Esetleg mennyibe? (Takarékbanknál vagyok..)

Bármilyen infó jöhet igazából, ez meglehetősen új szituáció nekem, igyekszem a lehető legjobban megérteni.

Köszi! :)



2022. júl. 14. 14:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
OTP NET, de ha jól tudom már nem igényelhető
2022. júl. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 krwkco ***** válasza:

#11

Köszönöm.

Ennek kapcsán utánanéztem az OTP oldalán a kondicióknak és találtam egy érdekes dolgot:

Árfolyam+ kedvezményes számlacsomag elem:

havi díja 99Ft/hó (augusztus 31-ig akciósan ingyenes)

Havi 300-300 ezer ft forint számláról deviza számlára utalás vagy fizikai (nem internetes) kártyás vásárlás idegen devizában esetén a forintszámla megterhelése középárfolyamon történik.

Akciósan ismeretlen ideig, De utána is kevesebb, mint 1 forint/euro az eltérés a középárfolyamtól.

A kérdezőn ez nem segít, mert az ő váltása fordított irányú lenne.

De pl. aki havonta a megtakarítását devizára akarja váltani vagy a nyaralás alatt külföldon vásárolna, annak jó. Főleg, ha amúgy is van OTP számlája.

[link]

2022. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!