Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivel jár az ha a bankszámlára...

Mivel jár az ha a bankszámlára euróról érkezik utalás? Automatikusan forintra váltja a bank? Költségek, lehetséges problémák?

Figyelt kérdés

Üdv!

Angol nyelven működtetek egy saját "projektet", és szeretnék használni egy jó oldalt amin keresztül támogathatnak akik akarnak - találtam is egyet, de az a helyzet, hogy a támogatók számára a Forint nem választható (talán nem is lenne értelme ugye mivel angol a dolog), a legközelebbi választható pénznem az az Euró. [PayPal nincs, de lehetőségük van direkt banki utalásra, vagy Stripe használatára]


A kérdésem az lenne, hogy ha az EUR-t választom, automatikusan megtörténik az átváltás a bank által vagy tennem kell valamit? Valamint pénzbe kerül-e a forintra való váltás? Esetleg mennyibe? (Takarékbanknál vagyok..)

Bármilyen infó jöhet igazából, ez meglehetősen új szituáció nekem, igyekszem a lehető legjobban megérteni.

Köszi! :)



2022. júl. 14. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, nyitsz egy EUR devizaszámlát és oda utaltatod.
2022. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fogadó bank atvaltja közép árfolyamon. Az utaló elvileg választhat, hogy vállalja, megosztja vagy rád hárítja az utalás költségeit.
2022. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a választ! És ezt meg tudom nézni valahol, hogy mennyibe kerülne nekem? Mert itt csak minimális összegekről lenne szó, max. pár euró (gyakorlatilag "meghívhatnak egy kávéra") - és nyilván nem érné meg többet fizetni az átváltásokért mint amennyit kapnék... :D
2022. júl. 14. 15:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bankoknál a saját bankszamlatipusod alapján meg tudod keresni.
2022. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát próbálkozom, de nem sok sikerrel.. találtam egy ilyet, de igazából nem nagyon tudom melyiket kellene néznem:


[link]

2022. júl. 14. 15:51
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké az előző felejtős, régi dolog.

Azt hiszem ez friss:


[link]


Már csak meg kell fejtenem egészen pontosan ez mit is jelent :D

2022. júl. 14. 15:57
 7/12 krwkco ***** válasza:
51%

"A fogadó bank átváltja középárfolyamon."

A bankok nem középárfolyamon váltanak. Hanem devizavételi árfolyamon, ami néhány százalékkal rosszabb, mint a középárfolyam. (Ahogy az eladási árfolyamuk sem közép, hanem kedvezőtlenebb.) Ahogy a linkelt pdf is mutatja, de szerintem a számlára érkező pénz átváltása a pdf-ben szereplő külkereskedelmi árfolyamnál rosszabb.

2022. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

krwkco!


Nekem mindig kozeparfolyamon váltotta at a bank. Nyilván ez is bank es/vagy szamlatipus fuggo

2022. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A legtisztább talán az ha megpróbálok bemenni személyesen és megkérdezni... :)
2022. júl. 14. 18:18
 10/12 krwkco ***** válasza:

#8

Megkérdezhetem, hogy melyik bank és melyik számlatipus? Lehet, hogy tudnék egy csomó pénzt spórolni, ha számlát váltanék.

2022. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!