Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben érdemes...

Ebben az esetben érdemes fizetési meghagyást inditani? (32.000Ft)

Figyelt kérdés

Keves olvasók!

Június elején történt az eset amikor ugyanis telefont szerettem volna venni, de tolem nagyon messze találhható ezért fordultam a postázáshoz.

Megbeszéltük az eladóval,hogy elutalom a telefon első felét és miután megérkezik utána a másik felét, annak fejében,ha minden rendben van (32000).

Tudom tudom nem szabadott volna előre utalnom,de tényleg régóta szerettem volna már, de a környéken sehol nem találtam.

Minden gördülékenyen ment részemről elutaltam az összeget, majd ezt követően az eladó mindig csak halasztgatta a telefon feladását.

Ezt csinálta kb. 2 hétig és ekkor jött el a pillanat,hogy megkértem hogy utalja vissza ugyanis a többszöri igérete ellenére nem adta fel a készüléket.

Próbáltam kérni szépen többször is, mondtam hogy hatalmas szuksegem van a penzre,de ez sem segített azóta már le is tiltott facebookon ezután egy másik fiókkal próbáltam kérni tőle, de mit sem értek az erőfeszítésim.

Tehát másfél hónap után se a telefont se a pénzem nem látom.

Az utalásból eredően megvan az úr bankszámlaszáma illetve a neve. Továbbá a tranzakcio előtt személyes iratairól( személy igazolvány, lakcímkártya, adókártya melyek megegyeznek azzal a névvel amivel a bankszámlaszáma van ellátva)

Ebben az estben érdemes fietési meghagyást inditani?

Válaszokat előre is köszönöm


2022. júl. 13. 22:42
 1/6 krwkco ***** válasza:

Nem vagyok ügyvéd és ez nem tanács, de a neten ezt látom:

A fizetési meghagyás díja minimum 8 ezer ft, a vegrehajtás kérésé további 8 ezer + meg kell előlegezni a végrehajtó költségét.

[link]

Ha az adós ellentmond, akkor automatikusan perré alakul az ügy. A felmerült kérdésekben annak kell bizonyítani akinek ez érdekében áll. Neked azt, hogy atutaltad a pénzt és a másik félnek pedig azt, hogy feladta a telefont (vagy legalább egy féltéglát). Szóval ez megnyerhetőnek látszik.

Első lépésként én csak kitöltenék egy fizetési meghagyás űrlapot, de nem nyujtanám be a közjegyzőnél, csak elküldeném a tartozónak. Melléírva egy levélben, hogy milyen plusz költségei lesznek, ha nem fizet és elindítom az eljárást.

Hátha ez is elég.

2022. júl. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én rendőrségi feljelentést tennék.

Pénzt kicsalni valakitől az konkrétan bűncselekmény.

2022. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én odamennek simán..
2022. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Ha hozzá akarsz jutni a pénzedhez, akkor ennek nincs más módja, csak a fizetési meghagyás.


Gyűjts össze minden bizonyítékot (e-mailek, az utalásodról igazolás), ha esetleg ellentmondás miatt perré alakulna a dolog, akkor ezek már készen álljanak.


Én egészen pici összegekért (2-10 ezer Ft-okért), meg nagyobb összegekért (többszázezer Ft-okért) is indítottam már fizetési meghagyásos eljárást. Végül mindig a pénzemhez jutottam. Egyszer volt egy kb. 3 ezer Ft-os (kicsit hasonló telefonos lehúzás miatt), ami perré alakult, mert a másik fél ellentmondott. De végül a bíróság levelére már nem volt mersze válaszolni, így automatikusan, tárgyalás nélkül nekem ítélt a bíróság. Max. 2 hónap volt az egész.

2022. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fizetési meghagyás díja olyan 8 ezer forint, ebben az esetben 32.000 helyett 40.000 forintért indítsam a meghagyást?

2022. júl. 15. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Megnézted a fizetési meghagyáshoz szükséges űrlapot? Olyan rubrikák vannak, hogy "Főkövetelések", "Járulékok" (kamat), "Eljárási költségek". Elég egyértelmű, hogy melyik összeget hova kell beírni.
2022. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!