Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire drága bankon keresztü...

Mennyire drága bankon keresztül részvényeket venni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni és van megtakarított pénzem. Be szeretnék szállni kicsit ebbe a világba és arra gondoltam hogy kissebb összegekkel elkezdek foglalkozni a részvényekkel csak hogy kitapasztaljam, hogy is megy. Viszont nem nagyon tudom mi erre a legjobb felület. Alapból K&H-s vagyok és nekik van ez az értékpapír számlájuk. Mégéri esetleg itt elkezdeni? Ha jól értem itt 0,34% a normál megbízások díja. De gondolom kis összegeknél ez még annyira nem lényeges nekem amíg csak így "kis összegben csinálom."


Illetve tudtok ajánlani pár jó könyvet vagy netes felületet ahol lehet olvasni befektetésekről/részvényekről/kriptorol?

3-4 könyvet már olvastam de szeretnék tényleg komolyabban foglalkozni vele. Ezért is szeretnék kis összegben elkezdeni kereskedni, hogy megismerjem kicsit ezt a világot csak azért elég bonyolult így kezdőként és úgy érzem akármenynit olvasok róla csak több olyan dolgot találok amit nem értek.


Előre is köszi a segítséget!


ma 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A bankoknál nagyon drága, nem ajánlom.


Mindenképp TBSZ-re lesz szükséged, ami az adóterhektől (15% szja, 13% kamat szocho) megszabadít, cserébe 5 évig nem kivonható a tőke. (Számlán belül lehet adni-venni papírokat)


Ennek a négynek a feltételeit javaslom hogy hasonlítsd össze, melyikkel jössz ki olcsóbban:


Lightyear

Interactive Brokers

K&H Értékpapír

Erste Investment

ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező.


"Ha jól értem itt 0,34% a normál megbízások díja. De gondolom kis összegeknél ez még annyira nem lényeges"


De, lényeges, mert van minimumdíj. 7 USD/€ per tranzakció (vétel, eladás külön tranzakciónak számít), attól függően, hogy milyen részvényt veszel.


[link]


------------


1


ETÜ esetén, részvény árfolyamnyereségre nincs szochó, csak osztalékra.

ma 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!