Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut, wise, vagy egyéb, ha...

Revolut, wise, vagy egyéb, ha tárolni szeretném és gyűjtögetni a pénzem valutában?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos kissé elvesztem a sok neobank/fintech cég között.


Havi egészen kicsi összegeket szeretnék tárolni valutában valahol, ahol viszonylag könnyen váltok át, és küldöm is akár vissza, ha szükséges.


Elméletileg a revolut tökéletes lenne, de rengeteg rengeteg olyan esetet hallok, amikor is letiltják, zárolják a számlákat, igazolni kell a pénz eredetét, és itt jön a probléma:


Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy tud támogatni az édesanyám, ezt azt jelenti, hogy havi kb 70000 ft a keretem egyetem mellett,kolira, kajára, stb. Ebből olyan 10-15 ezer forintot tudok " megspórolni" ha nem csinálok semmit abban a hónapban,+ ha még régen látott rokonok egy 5000-el támogatnak pár havonta. Tehát nem éppen igazolható jövedelem.


Tudom hogy ezt többnyire nagy összegeknél zárolja a revolut, de sajnos olvastam olyat is, akinek pár ezer forintnál is megtette.


Szeretném jövőre látni a tengert, azt meg akkor tudom megtenni, ha az a nagyon kevés kis pénzem legalább nagyjából tartja az értékét amennyire lehet, ezért a valuta....a diákmunkát hiába kutatom, mert egy adott órarendem van, így nem tudok játszani azzal, mikor veszem fel a tárgyaimat, viszont bármikor beüthet az a probléma, hogy szükségem lesz arra a pénzre mégis, így a több hónapos zárolás nem opció.


Viszont aggaszt hogy a wise nem "bank", így nincs biztosíték, hogy megkapom a pénzem. Tudom hogy nagyon kicsi összeg, de nekem sajnos ez is rengeteg pénz, nagyjából ez mindenem.


Logikus lenne akkor valóban bankba rakni, devizaszamlat nyitni, de voltam bent a héten, és annyira hülye díjakkal jöttek,plusz jövőre megszűnik a Junior számlám+ kedvezőtlenebbül váltanak, hogy nekem ilyen kis összeggel nem érné még.


Valaki, aki egy picit jobban ért ehhez, tudna tanácsot adni?


2022. júl. 13. 11:17
 1/8 krwkco ***** válasza:
8%

"régen látott rokonok egy 5000-el támogatnak pár havonta."

Ismeretlen eredetű készpénz kapsz valakiktől és befizeted egy bankba. Ez a pénzmosás definíciója. :-) Ha Revolut vagy Wise algoritmusában nincs összeghatár, akkor vége a dalnak.

Mondanám, hogy nyiss értékpapírszámlát a Random Capitalnál, mert ott ingyenes a számlavezetés és 0,3% a váltási díj. De sajnos a minimum jutalék 5 EUR vagy 5 USD. És a pénz kinyerése már nem ingyenes.

Ilyen kis készpénz összegeknél a legggazdaságosabb egy jó pénzváltó és az otthontartás.

2022. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Éves szinten 10 millió forint körüli összeget forgatok Wise-on, a kutyát nem érdekli. Kizárólag váltásra használom.

Revolut-on 4-8 millió forintnyi devizát tartok, mint likvid megtakarítás váratlan kiadásokra, ott sem volt semmi gond még.

2022. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy instant röhögőgörcsöt kapnék mondjuk a bíróságon, ha elítélnek azért, mert a nagymamám évi 3x a kis borítékjával, és az összekuporgatott 5000 forintjával meglátogat:D
2022. júl. 13. 13:35
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
a Revolut tökéletes erre, havi 350.000 Ft-ig a valuta váltása is ingyenes, érdemes ott tartani a megtakarításod, dollárban, vagy euróban, nekem még sose zárolták a fiókom, pedig megvan már pár éve
2022. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Raiffeisen devizaszámla ingyenes.


Amúgy ilyen kis összegnél tényleg otthon tartani is opció.

2022. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

"Lehet, hogy instant röhögőgörcsöt kapnék mondjuk a bíróságon, ha elítélnek..."

Nem erről van szó. Hanem arról, hogy mit teszel, ha a Revolut vagy a Wise részéről kapsz egy számítógép által küldött felszólítást, hogy mutass be számlabizonyítékokat a jövedelmedről. És amíg ezt nem teszed meg, addig zárolják a számládat. És akkor vitakozhatsz egy chatbottal vagy jó esetben egy indiai call centeressel angolul. Nem mondom, hogy ez biztosan meg fog történni, de netes esetleírások alapján megtörténhet. Érdemes némi váltási költségcsökkentésért ennek a kockázatát bevállalni?

Te tudod.

2022. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, éppen ez a problémám, ami miatt érdeklődök:D mert nekem az a pár ezer forintnyi euró is érvágás lenne, de ezt a zárolást eddig csak a revolut kapcsán hallottam, viszont itt biztosan sokan használják


Csak próbáltam kicsit poénra venni a dolgot, mert addig sem sírok a kilátásaim kapcsán

2022. júl. 13. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
olyanról még nem hallottam, hogy valakinek lenyúlták volna a pénzét a Revolut számláról, ugyan a zárolás feloldása valóban körülményes lehet (de ahogy írtam korábban is, velem az évek során nem fordult elő), esetleg csak annyit tegyél rá, amennyiért nem kár, ha rövid ideig nem férsz hozzá (elveszni nem fog) :)
2022. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!