Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik állampapírt javasolnáto...

Melyik állampapírt javasolnátok befektetésre?

Figyelt kérdés

1 millió forintot szeretnék berakni állampapírba, többet valamiért nem merek, eddig csak folyószámlán állt a pénzem, de az csak értéktelenedik el.

Ahogy néztem a legtöbb 5 éves futamidejű, de kicsit félek odaadni az államnak, mert mi van ha az mondja, bocsi, nem fizetjük ki?

Állampapírra nincs olyan biztosítás, mint a betétekre, vagy igen?



2022. júl. 13. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az állampapírra az állam a biztosítás. Az, hogy nem akar csődbe menni.


Itt kevesen fogják neked javasolni, mert a sok kriptomajom szerint vicc az a 6,6 százalékos hozam.


Nekem pmápban van a pénzem egy része, mert nekem ez kényelmes és elég, nekem a biztonság és a viszonylagos likviditás fontosabb, mint a hozam.

2022. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BEVA az attól véd, ha a bank ellopja a cuccaidat.

Attól nem fog megvédeni, ha az állam csődöt jelent.


Milyen védelmet akarsz? Az államkötvényért a teljes magyar állam vállalja a garanciát. Ez biztosabb, mint a számlád, amiért egy bank felelős.

Ha nem bízol a magyar államban, akkor meg vidd külföldre a pénzedet. Ennyit tudsz tenni.


Állampapír azoknak jó, akiknek eddig csak banki lekötésük volt. Nekik ez már egy lépés a tudatosabb befektetések irányába.

2022. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Melyik állampapírt javasolnátok befektetésre?"

Amelyik inflációkövető. Prémium MÁP vagy Prémium Euro MÁP.

"Ahogy néztem a legtöbb 5 éves futamidejű, de kicsit félek odaadni az államnak, mert mi van ha az mondja, bocsi, nem fizetjük ki?"

Az állampapírért valóban csak az állam szavatol. A visszafizetést nem szavatolja a BEVA vagy az OBA.

De egy állam sokkal stabilabb, mint egy bank vagy a BEVA vagy az OBA. Ha a visszafizetéshez pézre van szüksége, akkor adókat vethet ki vagy emelhet. Vagy további kölcsönöket vehet fel, de csak akkor ha a régebbieket rendesen fizeti. Ezért nem csak módjában, hanem érdekében is áll, hogy a lejáró kötvényeit kifizesse.

2022. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!