Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri most magyar állampapírt...

Megéri most magyar állampapírt venni?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom nulla pénzügyi tudásom van. 300 ezrem van kriptoban és eddig azt terveztem, hogy a maradék 2 - 2,5 milliót államkötvénybe fektetem (pár hete nyitottam számlát), de ez a forint haldoklás eléggé megrémisztett és mostmár ott tartok, hogy eurót/dollárt/svájci frankot vegyek, de ezeknek meg most nagyon magas az árfolyama és ez is elbizonytalanít...


...mivelhogy az MNB kedden hajt végre egy nagy kamatemelést, ami gondolom az árfolyamot javítani fogja és azért ők se hülyék, hogy hagyják a gyenge forintot. Ilyen nagy kamat mellett érdemes elgondolkodni, hogy állampapírt vegyek? Lehetséges, hogy később már javulni fog a helyzet?

Ha igen, akkor a mostani devizavásárlás kudarc lenne.


Nem tudom mi tévő legyek, segítenétek?



2022. júl. 7. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Vegyél nyugodtan magyar állampapírt. Most a kamat magas és idővel rendeződni fog a helyzet.
Felejtsd el a forintot. Svájci frankot ajánlom.
Felejtsd el a forintot. USA dollárt ajánlom.
Felejtsd el a forintot. Eurót ajánlom.
Kripto-ból lenne érdemes nagyobb összeget venni (leírom milyet) a maradékból pedig fiat devizát (leírom kommentben milyet)
Én nem agyalnék ennyit rajta, ebből sehogy nem fogsz már jól kijönni. Válság és háború van, nincs mese.
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Fogj egy 100 forintost es penzfeldobassal donts, fej = veszel, iras nem. 5 szazalek allamp, 5 szazalek btc, 5 usd, 5 euro. Addig dobosgasd mig kijon a 100
2022. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%
Állampapír sosem éri meg.
2022. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

Vehetsz inflációkövető lakossági forint állampapírt. Az 1-1,5 év késéssel fogja követni a mostani magas inflációt. Ás már most is magasabb kamatot fizet, mint a MÁP+.

Más: Az forint eurohoz viszonyított árfolyama akkor javulhatna, ha Magyarország megint magas EU-s támogatásokat kapna. Akkor az euro->forint átváltások volumenén nem tudnának felülkerekedni a forintromlásra spekulálók. De lehet, hogy ez a változás is kevés lenne az állami túlköltekezés és magánszektoros béremelések generálta inflációs hatáshoz képest.

2022. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!