Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy megy az OTP-nél a váltás?...

Hogy megy az OTP-nél a váltás? (nike rendelés)

Figyelt kérdés
A nike oldalon szeretnék rendelni egy 130 euros cipőt, hogyan tudom kiszámolni, hogy most mennyit fog levonni?
2022. júl. 2. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját deviza árfolyamukat használják. (Vételi)
2022. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen #1! :3
2022. júl. 2. 12:52
 3/8 anonim válasza:
Viszont figyelj arra, hogy vásárláskor sokszor felajánlja a rendelős oldal, hogy majd ő átváltja neked és forintban terheli meg a kártyádat. Ezt ne fogadd el, mert nagyon drágán váltja át, sokkal drágábban mint a bank. Ragaszkodj az EUR-hoz és hagyd, hogy majd a bank váltsa át.
2022. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor most valuta vételben vagy deviza vételben fog váltani a bank?
2022. júl. 2. 12:59
 5/8 anonim válasza:
Deviza. A valuta a fizikai pénzt jelenti amit kézzel meg tudsz fogni. A deviza az elektronikusat.
2022. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen deviza, de ezt írtam is az első válaszomban.
2022. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok OTP-s, de pont hogy nem vételi árfolyam lesz, hanem eladási. Mindig a bank szempontjából kell nézni. Mivel neked HUF számlád van, és EUR-ban költesz, ezért a bank elad neked EUR-t, így a magasabb, azaz eladási EUR árfolyamot nézd. Arra figyelj még, hogy a vásárláskori foglalási árfolyam eltérhet a terheléskori árfolyamtól, a bankok a terhelés napján érvényes árfolyammal szoktak számolni. A DCC-t én sem ajánlom, drága.
2022. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kozeparfolyamon valtja at/terheli meg. Tehat ha 400ft az euro 410 es 390 a veteli es eladasi akkor 400ert valtja at. 130euroert 52000ftot fog levonni
2022. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!