Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Albérlet vagy lakáshitel?...

Albérlet vagy lakáshitel? Melyikre szavazol?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egyedulallokent meg akarsz venni egy 30 milliós panelt kb 8-10 millió önerővel rendelkezel. A fizetésed nettó 500 felett van. Az albérlet 160-170 ezer vagy nyilván ezt lehet csökkenteni ha lepukkant lyukba megyek vagy a munkahelyemtol 50kmre. Tehát fizetni az albérletre vagy bevállalni 20 évre a hasonló áru törlesztőt? Nyilván a saját lakásban elromolhat bármi, be kell bútorozni, illeték, ügyvédi díj stb, de legalább az enyém . Vagy várjam meg hátha férjhez megyek gyereket biztos szeretnék és akkor olcsóbb a hitel . Mi van ha amire találok valakit már nem is lesznek ilyen kedvezmények ?

Melyik a jobb ötlet ?


ma 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Maradnék albérletbe és keresnék lakótársat, szabadidőmben meg azon lennék, hogy többet keressek mint 500e
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A sajátodat mindig jobb fizetni, mint az albérlet árával kitömni a tulajt. Kis ráhagyás mindenképp kell. Mi olyan 800 ezret tettünk még félre (ügyvéd, tisztasági festés). Menet közbe bőven voltak javítások, azt fizuból finanszíroztuk. Pluszba 750 ezer volt az alap bútorozás. Ehhez már kellett pluszba hitel is. Vagyon szerzési illetéket szerencsére részletfizetéssel lehet rendezni. Az első év kemény lesz, mert csak azt veszi észre az ember hogy folyik el a pénz. Mérlegelni kell, olcsóbbak már úgyse lesznek a lakások, de a fizetés idővel majd fog emelkedni (reméljük).
ma 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyedül nem jó ötlet eladósítani magad, főleg ennyi időre. Fektesd be a pénzt és menj el albérletbe vagy akár betársulni valahová lakótársnak, az még olcsóbb. Aztán így keresni a megfelelő férjet/párt és ha már ez megvan és ketten vagyotok össze tudjátok rakni amitek van és ketten még is csak könnyebb lesz fizetni egy hitelt, ha lakásvásárlásra kerül a sor.


37/F

ma 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Azt írtad 500 felett van a fizud. Mennyivel? Fontos infó.
ma 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a kamat környezettől függ. Magas kamat mellett bérelni, alacsony mellet hitelt fizetni olcsóbb
ma 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet
ma 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg egy kis panel lakás a nagy terv az életedben, ami meghatározza majd a következő 20 évedet? 🤔


Ennyi?


Miért nem akarod sokra vinni? Valami nagyobb dolgot csinálni?


Ez van? Egy 40m2-es panel 20 év alatt?


Sad.

ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik piacon vagy versenyképesebb.


Pl ha te csak piaci lakáshitelt vehetsz fel, míg mások ingyenes tenyészkölcsönből licitálnak egymás torkát taposva, akkor attól a piactól távol kell tartanod magad.

ma 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nb2019 válasza:

Hasonló cipőben jártam (mondjuk férjet nem keresek... :) )


Én akkor mertem belevágni, amikor az önerőm meglett 50%. Ezzel annyit értem el, hogy az önerő gyűjtögetése közben jól feljebb is mentek az árak, így végül a ~22M helyett 33 lett a lakásom ára, amiből végül ugyanúgy 15 volt a hitel. Szóval ilyen szemmel nagyon nem jártam jól, de sokkal nyugodtabban aludtam.... (Annyiból mázlim volt, hogy még nagyon olcsón megúsztam a hitelt (<4% kamattal) és azóta már össze is jött volna a végtörlesztés, de inkább kamatoztatom, az elmúlt évek környezetében nem érné meg a végtörlsztés.)


Amit érdemes mérlegelni (bocs ha valamelyik triviális...):

- Ott képzeled-e el hosszabb távon is a jövődet, ahol a lakást vennéd? (Persze lehet akár kiadni a későbbiekben, ha úgy alakul, de messziről az is macerás.)

- Ha lesz család, jó eséllyel a mostani körülményekhez kinézett lakás kicsi lesz. (Persze ha ettől még évekre érzed magad nem elsődleges szempont, kisebb lakásról nagyobbra váltani sok szempontból egyszerűbb lehet, mint nulláról az első lakásra.)

- A hitel havi törlesztőt úgy megválasztani, hogy maradjon minimum 3 havi (de inkább fél évi) vésztartalék ha kiesne a jövedelem, akkor is tudd fizetni. Azt is figyelembe kell venni, hogy ha változó a kamat, akkor az emelkedéskor se okozzon gondot.

- Futamidő minél hosszabb, annál több a hitelre végül visszafizetett összeg. Ez a rövidebb futamidő felé mutat, de megérheti a kisebb törlesztő (nagyobb havi megtakarítás) mellett a hosszabbat választani, és ha összejött egy nagyobb összeg előtörlesztéssel a futamidőt csökkenteni, csak ehhez olyan bankot kell találni, aki nem bünteti nagyon az előtörlesztést.

ma 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát figyi... én is dilemmáztam ezen sokáig, végül az ingatlant választottam. Pasimmal vagyok, de az önerőre csak én gyűjtök, ő majd segít törleszteni. Alapvetően szerintem nem a lakásnak kéne a nagy, végső célnak lennie, én azért döntöttem mellette mert jól keresek és jövőre tudok venni egy akkora lakást, amiben most vagyunk. Inkább fizetem azt, mint ezt. Vehetek bútorokat, kifesthetem és nem kell azon paráznom, hogy mikor öntöm le véletlenül a falat kávéval.😅

De egyébként a nyugati országokban már nem annyira ragaszkodnak a saját ingatlanhoz. Mindenhol nagyon magasak az árak, így sok helyen nem számít gáznak, ha albizol. Magyarország még ilyen..

Szerintem várj még, gyűjtsd a pénzt, ha lesz párod akkor változhatnak a dolgok.

ma 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!