Falusi csok hitel nélkül?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk házat, sima lakáshitellel. Elkezdtük felújítani. Valószínűleg elfog fogyni a pénzünk, mire a felújítád végére érnénk. Van egy gyerkőc, a település szerepel a falusi csok listában. Ismerős mondta, ha ugyis akarunk második babát, igényeljük meg a falusi csokot. 1M3 elvileg kettő gyerek után, ahogy utána néztem. De ezt megigényelhetjük hitel nélkül is ? Már ugye van házunk, van hitelünk, így azt nem szeretnénk. Vagy hogyan működik ez a falusi csok támogatás ? Bocsánat de nem igazán értem, ahány oldal annyi féle fogalmazás, annyi féle infó. Nem akarok tök sötéten bemenni a bankba megkérdezni :D előre is köszi

2022. jún. 16. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik bankban igényeltétek a lakáshitelt és a CSOK-ot? Elviekben természetesen igényelhető a Falusi CSOK hitel nélkül is, de csak akkor, ha a korábban hitelt nyújtó bank ehhez hozzájárul.
2022. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem igényeltunk lakashitelt csak a babavaro van. Ezt a támogatást csak hitel mellé adják?
2022. jún. 21. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nemrég vettünk házat, sima lakáshitellel". Akkor most mi van??? :)


1,3M Ft Falusi CSOK jár 2 gyerek után és nem kötelező a hitel mellé, viszont Nektek nagyon is érdemes felvenni leglább 1,1-1,2M lakáshitelt, mert a 2. baba miatt abból elengednek 1M Ft-ot a Tartozáscsökkentő támogatás miatt.

2022. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat a babavárobol vettuk meg nem csokból. Hanem ebbol a sima hitelbol
2022. jún. 21. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
mi az a "sima hitel"???
2022. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat hogy nem csok hanem a babavarot vettuk fel, nem a csokot, mert azt nem kaptuk volna meg a házra (nem volt futes) és igy csak ezt a sima babavaros hitel van a hazra. Lehet rosszul fogalmaztam vegulis ez szabadfelhasznalasu hitel es nem lakashitel. De nekem ez sima lakashitel így értem 😆
2022. jún. 21. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A babaváró hitel nem lakáshitel, hiszen Te is írtad, szabadfelhasználású, így annak semmi köze a házhoz.


Falusi CSOK-ot fűtés nélküli házra is kaptatok volna, 2 gyerekre 2,6M Ft-ot.


Jelenleg 1,3M Falusi CSOK jár 1 meglévő és az 1 vállalt gyermekre, de vegyetek fel kb 1,1M Ft 3%-os kamattámogatott hitelt is, mert van még egy támogatási forma, amire jogosultak vagytok, ez a Többgyermekesek Tartozácsökkentő Támogatása, ami szerint 1M Ft-ot el fognak engedni a lakáshitelből, ha a 2. gyermekkel betöltöd a 12. hetes terhességet. Ezt majd kormányhivtalban kell intézni, nem bankban.

2022. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!