Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék minden hónapban...

Pisti5356 kérdése:

Szeretnék minden hónapban félretenni egy bizonyos összeget, kb ötvenezer forintot. Arra gondoltam hogy nyitnék egy számlát külön ennek. Van esetleg valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem szeretném lekötni vagy ilyesmi, egyszerűen csak szeretném hogy gyűljön.

Tudtok javasolni bankot, konkrét számlacsomagot, ilyesmit?

A mostani számlám egyébként otp.



2022. jún. 11. 05:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utánanéztem nagy vonalakban az otp-nél az értékpapíroknak. Most azt néztem, hogy van pl olyan diszkont értékpapír, amit pl ma megveszek, és két nap múlva lejár. Az mit jelent hogy lejár? Akkortól lehet kivenni, de a számlámon is hagyhatom?
2022. jún. 13. 09:28
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha diszkont kincstárjegyre gondolsz, az úgy működik, hogy van egy futamideje és egy névértéke. A futamidő elején a névértéktől olcsóbban tudod megvenni, majd lejáratkor megkapod a névértéket.

Tehát pl. egy 10 ezer forintos kincstárjegyet ma megveszel 9800 forintért és két hónap múlva, mikor lejár, kapsz 10 ezret, tehát van rajta 200 forint hozamod.


Namost ami 3 nap múlva lejár, azt már nem éri meg megvenni, mert 1-2 forint lenne rajta a hozam, vagy annyi se.

2022. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ha mondjuk megvan az a 200 forint hozam, tehát lejár a kincstárjegy, utána mi történik? Lesz 10000 forint értékű kincstárjegy a számlámon? Abból egy az egyben vehetek megint kincstárjegyet? Tehát mi lesz a lejárat után a kincstárjeggyel, és én mit tudok kezdeni vele?
2022. jún. 13. 16:42
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha lejár a kincstárjegy, akkor az értékpapír számlához kapcsolt bankszámlára kerül a névérték.
2022. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!