Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék minden hónapban...

Pisti5356 kérdése:

Szeretnék minden hónapban félretenni egy bizonyos összeget, kb ötvenezer forintot. Arra gondoltam hogy nyitnék egy számlát külön ennek. Van esetleg valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem szeretném lekötni vagy ilyesmi, egyszerűen csak szeretném hogy gyűljön.

Tudtok javasolni bankot, konkrét számlacsomagot, ilyesmit?

A mostani számlám egyébként otp.



2022. jún. 11. 05:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a MÁKnál nyitottam számlát erre a célra. A bankban csak vinné a pénzt, itt meg legalább valami kamatot adnak rá, még ha az inflációt nem is fedezi.
2022. jún. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kincstar es allampapir, jobban jarsz vele hidd el mintha "nem kotned le"
2022. jún. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Én a Revolutnál gyűjtök így pénzt. Teljesen alap folyószámlám van, és az applikáción létre tudsz hozni virtuális széfeket és abba tudsz félretenni tetszőleges összegeket. Akár automatikusan is félreteszi neked a pénzt a számládról. Be lehet állítani, hogy mondjuk minden hétfőn rakjon be a széfbe X Forintot.
2022. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És nagy vonalakban el tudnátok mondani hogy ez hogy működik?

Gondolom nyitni kell egy számlát a magyar államkincstárnál. De arra hogy tudok gyűjteni? Minden hónapban tudok venni pl ötvenezer forint értékű állampapírt?

Megnéztem a honlapot, látom hogy van ott infó, de konkrét gyakorlati tapasztalatok jobban segítenének első körben.

Előre is köszönöm.

2022. jún. 11. 07:39
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyitsz az OTP-nél egy értékpapír számlát és beállítasz egy állandó vételi megbízást valami likvid befektetési jegyre.
2022. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És ennél az otp-s értékpapíros számlás megtakarítási formánál milyen hátrányok vannak? Vagy ez egy pénzügyileg stabil lehetőség? Kockázatokról nem írnak.

2022. jún. 11. 14:43
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne az otpnél nyisd, mert a bankoknál van számlavezetési díj, a Máknàl ingyenes. És igen, minden hónapban veszel állampapírt, simán mintha kártyával vásárolnál.
2022. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Otp-s net számla mellé automatán adnak 5 “alszámlát”- saját számlát, ott is félre tudod tenni, ha a MÁP -ot (ami ennél jóval jobb ötlet a minimális kamata miatt) valamiért nem akarod vagy azt szeretnéd, hogy likvid maradjon a pénzed (bár így ugye hozama sem lesz sok).


A számláid közötti átvezetés (oda-vissza akárhányszor) tök ingyen van. De más csak a főszámládra tud utalni.

Nézz utána- én ezeket az alszámlákat az ilyen rövidebb célokhoz használom (pl. Pár hónap múlva esedékes klímacsere vagy nyaralás vagy karácsonyi ajándékokra eltenni már időben stb.)

2022. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7: OTP-nél kemény évi 1000 forint a számlavezetés díja...
2022. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
9: a Máknál meg nulla. Én nem dobálom ki az ablakon a pénzt. Te igen?
2022. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!