Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan mukodik a vegtorlesztes?

Hogyan mukodik a vegtorlesztes?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel felvettem 1 millio hitelt, 2 evre. 1,2 milliot kell visszafizetnem mondjuk ez ido alatt osszesen, ez ugye kerek 50 ezres torlesztot jelent. Elkezdem torleszteni a hitelemet, eloszor ugye szinte csak a kamatokat. Egy ev utan mondjuk mikor meg a hitel fele (600e) Ft hatravan, de vegtorleszteni szeretnek. Mennyit kell ilyenkor befizetnem? Tudom hogy ennek van egy par szazalekos dija, nem erre vagyok kivancsi, hanem hogy jol gondllom hogy ilyenkor a fennmarado osszeget (600e) kell befizetnem? Tehat ilyenkor azt nezik meg hogy az alairaskor mennyi volt a vidszafizetendo teljes osszeg (1,2m)? Vagy az egymilliot veszik alapul amit felvettem, es csak az addig befizetett kamatokat bukom, vagyis olyan 400 ezret kell befizetnem vegtorleszteskent?
2022. jún. 2. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

50 ezret fizetsz. Az mindig kétfelé oszlik kamatra és tőkére.

Végtörleszteni azt kell, ami a tőkéből még fennmaradt.


Erre vannak kalkulátorok. A te példádban 1 év után 544ezer a fennmaradó tőketartozás.


Tehát kifizettél 12*50ezret.

És végtörlesztesz 544 ezret + a végtörlesztés díja.

2022. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az aktuálisan fennmaradó tőkét kell befizetned, plusz még a végtörlesztés díját.
2022. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Pont ezt irtam volna mint 2es. Kb 1 szazalek szokott lenni a vegtorlesztesi dij
2022. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emellett annyi kiegészítés, hogy nem minden hitel annuitásos.


Én pl. a hitelmoratóroum alatt most lőttem ki az utóbbi két évben az összes tartozásom 4 féle hitelre.


Bank és finanszrozófüggő, hogy mit és hogy számol, a procedúra ami azonos.


Meg kell jelölnöd a végtörlesztés pontos napját.


Ők aszerint számolják ki a fizetendő összeget, arra a napra és ott kell addigra a ameghatározott számlán lennie a teljes összegnek, plusz ha van elmaradás pl számlvezeteési díjakban akor annak is. Ellenekző esetben buktad a végtörlesztési lehetőséget.


Napok alatt, több tízezer, vagy százezer is lehet a különbség.


Nekem pl régi svájci frankos hitelre a hitelmoratóroum alatt 1 év alatt 500.000 Ft kamat jött rá és a felvett 9.200.000 tőkéből még volt 6.500.000 15 év után a mai nap.


Diákhitel esetében 0% volt a kamat, provident 2020-ban semmi kamatot nem számtott fel a hitelmoratórium alatt kifizetett személyi kölcsönre, sőt még vissza is fizetett valamennyit. A 3,4%-os vállalkozói hitelnél meg lineáriasan csökkent a tőke havonta, 0%-os végtörlesztési díjjal végtörlesztettem tegnapelőtt.

2022. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!